БІБЛІЯ - Хрестоматія з зарубіжної літератури

БІБЛІЯ - Хрестоматія з зарубіжної літератури

Біблія — священна Книга, де зібрано тексти, які має знати віруючий в Ісуса Христа. Вважається, що писалася та укладалася вона протягом тисячоліть людьми, натхненними Богом. Тут є міфи про створення світу, стародавні народні легенди, фрагменти історичних хронік, розповіді про діяння та послання святих апостолів, законодавчі пам'ятки, обрядові, весільні та інші пісні стародавніх народів Близького Сходу.

Складається Біблія з двох книг — Старого і Нового Завітів. Старий Завіт — це своєрідна угода Бога з єврейським народом про порядок життя і віри. За те, що іудеї повірили в Нього і підкорилися Йому, Бог пообіцяв їм Своє одвічне покровительство. Старий Завіт — священний для євреїв; у нього вірять і християни. Тут основну увагу приділено історії єврейського народу, встановленню законів, за якими людина має жити на землі. Бог Старого Завіту — єдиний, мудрий і невидимий Ягве, або Саваоф, або Сгова.

Нового Завіту, або Євангелія, тобто угоди, яку Бог укладає з кожною людиною і з усіма народами, що вірять у Нього, іудаїзм не визнає. Другу частину Біблії вважають Святим Письмом лише християни. Бог у Новому Завіті — це Трійця: Бог — Батько, Бог — Син (Ісус Христос, що спокутував гріхи людей) і Бог Дух Святий.

Народження Ісуса Христа стало рубежем між Старим і Новим Завітами. Християни успадкували від іудеїв віру в единого Бога — Носія абсолютної благодаті, абсолютного знання і абсолютної могутності, який створив світ і все живе в ньому. Проте євангелічний Бог — Ісус Христос — є ще й Спасителем людства, носієм любові, доброти і прощення.

Біблія — Книга надзвичайно поетична, образна, написана просто, доступно й емоційно. Вона дуже вплинула на подальше становлення і розвиток світової цивілізації, духовності, мистецтва, літератури. З біблійними образами ми зустрічаємося в багатьох творах художньої літератури — як давньої, так і сучасної.


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.