БИТВА ЦАРІВ - ІСТОРІЯ ЛОТА - БІБЛІЯ ДЛЯ ДІТЕЙ - Хрестоматія з зарубіжної літератури

... По восьми роках перебування в Содомі зіткнувся Лот з великими труднощами. На плодючій долині, де мешкав Лот, були розташовані п'ять міст. Одне місто називалося Содом, друге — Гоморра. Інші міста були такі: Адама, Севоїм і Бела.

Несподівано велике військо напало на ці міста. На чолі війська стояли чотири царі. Вони прийшли здалеку, щоб покарати, за велінням Божим, мешканців цих п'яти міст за їхнє нечестя.

У кожному місті був свій цар. Ось ці п'ять царів вийшли назустріч війську об'єднаних чотирьох царів. Сталася жорстока битва. Хто ж переміг? Перемогли чотири царі, що прийшли здалеку. Цар Содомський і цар Гоморрський повтікали, але потрапили до ями і повбивалися. Інші три царі повтікали в гори і таким чином врятувалися.

Побачивши, що вони перемогли, чотири царі кинулися до міст і пограбували їх. Декілька воїнів напали на дім Лота в Содомі. Вони полонили Лота і пограбували його майно. Що ж повинен був відчувати Лот? Він тепер переконався, що дуже зле бути в дружбі з людьми нечестивими, котрі не бажають знати Бога. Лот змушений був іти слідом за переможцями... З полоненими поводяться дуже жорстоко: руки заковують у кайдани, ноги підбиваються від ходіння по гострому камінню. Щоденно їх палило нещадне проміння сонця, а вночі доводилося спати просто на землі. Окрім Лота, там були ще й інші полонені, але він був єдиною людиною праведною, котра шанувала Бога.

Господь змилувався над Лотом і послав йому спасіння. Авраам сидів біля підніжжя гори в тінистій діброві, коли до нього прибіг вісник... Що ж зробив Авраам, коли почув, яке нещастя спіткало Лота? Він сказав: «Я піду і врятую його»...

Авраам повернув усім полоненим втрачену волю, дозволивши їм повернутися на батьківщину.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.