РАФАЕЛЬ САБАТІНІ - Хрестоматія з зарубіжної літератури

РАФАЕЛЬ САБАТІНІ - Хрестоматія з зарубіжної літератури

(1875—1950)

Англійського письменника Рафаеля Сабатіні можна, мабуть, вважати хрещеним батьком тисяч суперменів, героїв сучасних бойовиків, якими зачитуються діти й підлітки всього світу. В цьому можна переконатися, прочитавши фрагменти його славнозвісної книжки про капітана Влада. Зверніть увагу, що Пітер Влад, який начебто і діє в певному історичному середовищі, насправді не є героєм історичного роману, він перебуває в досить умовних відносинах і з часом, і з суспільством, в якому діє. Вижити і перемогти йому допомагає лише власний гострий розум, прихильність фортуни та... симпатія читачів, котрі ні за що не погодилися б, щоб «Одіссея капітана Влада» закінчилася його поразкою.

У романі Сабатіні йдеться про справді важкі часи в історії Європи. Історичні події, які слугують тлом незвичайних пригод капітана Пітера Влада, не вигадані.

Работоргівля у колоніях, піратство — ці історичні факти зображено Сабатіні яскраво, переконливо, його художня уява ґрунтується на глибокому знанні фактажу. А втім, про піратство та піратів XVII століття, до яких змушений був пристати герой роману Сабатіні, слід сказати дещо докладніше.

Боротьба за колонії між Англією й Іспанією у XVI— XVIII ст. призвела до тривалого протистояння цих країн на морі. Як відомо, воно скінчилося перемогою Англії, яка стала у XIX ст. найбільшою колоніальною державою. Певною мірою цією перемогою Англія завдячувала і флібустьєрам, морським розбійникам, які полювали переважно за іспанськими суднами і ускладнювали зв'язок Іспанії з її латиноамериканськими колоніями. Щоправда, пірати нападали на іспанців не з благородними цілями, не з патріотизму, як Пітер Влад, а тому, що іспанські транспорти вивозили до Європи награбовані безцінні скарби ацтеків та інків. Англійські (а також французькі, голландські) колонії не несли від флібустьєрів великих збитків, тому відповідні колоніальні адміністрації навіть потай підтримували джентльменів удачі, вбачаючи в них силу, здатну протистояти іспанським амбіціям.


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.