АРТУР КОНАН ДОЙЛЬ - Хрестоматія з зарубіжної літератури

(1859—1930)

Артур Конан Дойль був ірландцем за походженням, за освітою — лікарем. Писати й друкуватися розпочав у 90-ті роки. В 1890 р. книжкою «Знак чотирьох» він започаткував серію детективних історій, які принесли йому славу і світове визнання. Герой цієї серії («Собака Баскервілів», 1901 — І902; «Долина жахів», 1914—1915; «Пригоди Шерлока Холмса», 1891 —1892; «Спогади про Шерлока Холмса», 1892—1893, «Повернення Шерлока Холмса», 1905) — напрочуд талановитий детектив — розгадує найзаплутаніше кримінальні історії, послуговуючись тільки можливостями власного розуму, логічного мислення, надзвичайної спостережливості, вмінням аналізувати й зіставляти факти та явища. Постійним оповідачем цих історій виступає доктор Уотсон, який відтворює образ свого друга Шерлока Холмса як людини надзвичайно симпатичної, наділеної незворушною вдачею і прекрасним почуттям гумору, людяної та надійної. Саме завдяки винайденому Конан Дойлем оповідачу його герой Холмс став улюбленцем мільйонів читачів, більше того — ім'я його стало прозивним для означення кмітливості людини, що прагне розплутати якусь таємну історію.

Крім циклу творів про Шерлока Холмса, надзвичайно популярних в усіх західних країнах, що їх наслідували і наслідують численні автори «масової літератури», користуючись ними як моделлю для створення книжок детективного і пригодницького жанру, Конан Дойль створив науково-фан-тастичні романи «Втрачений світ» (1912), «Отруєний пояс» (1913), «Маракотова безодня» (1929), історію спіритуалізму (1926), дослідження про англо-бурську та першу світову війни.

Перші українські переклади з Конан Дойля з'являються ще на початку XX ст. у львівському «Літературно-науковому віснику».На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.