ФЕДЕРІКО ГАРСІА ЛОРКА - Хрестоматія з зарубіжної літератури

ФЕДЕРІКО ГАРСІА ЛОРКА - Хрестоматія з зарубіжної літератури

(1898—1936)

Народився в заможній селянській сім'ї. Після закінчення Гранадського університету в 1919 р. їде в Мадрид. Поетичні збірки: «Книга поезій» (1921), «Пісні» (1927), «Циганське романсеро» (1924—1927), «Вірші про канте хондо» (1931). В 1929—1930 pp. — подорож до Америки, враження від якої відбилися в збірці «Поет у Нью-Йорку» (видана посмертно в 1940 p.). Повернувшись в Іспанію, за дорученням республіканського уряду організовує пересувний студентський театр «Ла Баррака», пише трагедії («Криваве весілля», 1933 та ін.), драму «Дім Бернарди Альби» (1936).

Широко використовував іспанську народну пісню (романс) у своїх творах, сповнених палкої любові до простої людини, краси, природи. Через місяць після фашистського заколоту фалангісти розстріляли поета в околицях Гранади.

Творчість Лорки відома в Україні ще з 30-х років. Тоді про неї писав професор Сергій Родзевич, перші переклади зробив Андрій Малишко. Є збірка поезій Лорки, його перекладали українською мовою Микола Лукаш, Юрій Покальчук, Леонід Первомайський та ін.


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.