ЛЕГЕНДА - Хрестоматія з зарубіжної літератури

Хрестоматія

Скарбниця народної творчості невичерпна, її жанрове розмаїття не обмежується казками і міфами. Прислів'я і приказки, пісні і балади, загадки і шванки (німецькі середньовічні анекдоти) — це тільки частина того, що створили народи за свою багатовікову історію.

Різновидом усної народної творчості є легенда, що набула великого поширення в Європі за доби Середньовіччя. Це розповідь, в основу якої покладено якусь фантастичну подію, що і визначає її художні засоби, художній світ. Усі події, окрім тієї, що знаходиться в центрі розповіді, цілком реальні й вірогідні, проте оповиті казковістю, фантастичністю. Та слухачі сприймали легенди як щось справжнє, переконливе, реальне — таким органічним було вкраплення незвичайного у звичайне життя.

Легенди бувають різні: міфологічні, в яких дається фантастичне пояснення походження світу, людей чи тварин, перетворення людей у тварин тощо; апокрифічні, в яких подаються біблійні та євангельські історії, що їх переробив по-своєму народ; історико-героїчні, в яких мовиться про історичні події та славних героїв, опоетизованих народною фантазією.


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.