Хрестоматія

Скарбниця народної творчості невичерпна, її жанрове розмаїття не обмежується казками і міфами. Прислів'я і приказки, пісні і балади, загадки і шванки (німецькі середньовічні анекдоти) — це тільки частина того, що створили народи за свою багатовікову історію.

Різновидом усної народної творчості є легенда, що набула великого поширення в Європі за доби Середньовіччя. Це розповідь, в основу якої покладено якусь фантастичну подію, що і визначає її художні засоби, художній світ. Усі події, окрім тієї, що знаходиться в центрі розповіді, цілком реальні й вірогідні, проте оповиті казковістю, фантастичністю. Та слухачі сприймали легенди як щось справжнє, переконливе, реальне — таким органічним було вкраплення незвичайного у звичайне життя.

Легенди бувають різні: міфологічні, в яких дається фантастичне пояснення походження світу, людей чи тварин, перетворення людей у тварин тощо; апокрифічні, в яких подаються біблійні та євангельські історії, що їх переробив по-своєму народ; історико-героїчні, в яких мовиться про історичні події та славних героїв, опоетизованих народною фантазією.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.