КАЗКИ - Хрестоматія з зарубіжної літератури

З раннього дитинства кожному з вас розповідали або читали цікаві казки.

Казки бувають народними, тобто такими давніми, що ніхто не пам'ятає їхніх авторів. Народні казки мандрували світом і передавалися з уст в уста, часто перероблялися, збагачувалися деталями. Згодом казки почали записувати їх збирачі — учені — фольклористи, письменники. Існують також авторські казки, які пишуть письменники.

У казках завжди відбувається щось неймовірне, фантастичне. У них можуть діяти боги і герої, богатирі, шляхетні пани і простолюдини, тварини і фантаст . істоти. Здебільшого герої казок вирушають на пошуки щастя, правди, скарбів, кращого життя. А ще, і це дуже важливо, у казках добро завжди перемагає зло.

Казки можуть розповідати про тварин, пригоди, різні життєві випадки. В них не тільки поетизується добро, а й висміюється зло.

Казки близькі до міфів, оскільки в них також персоніфікуються сили природи, набуваючи рис живих істот. Водночас казки відрізняються від міфів. Міф виникає здебільшого як з'ясування, пояснення певних явищ, а казка розповідається слухачам, щоб розважити їх чи повчити. І ніхто, крім дітей, не очікує від казки правдивості. Дорослі знають, що все в ній буде уявне, умовне, фантастичне.

Кожний народ має власні казки, в яких відбито його життя, звичаї, мрії, поняття про добро і зло. Усім вам добре відомі українські народні казки про Правду і Кривду, про Котигорошка та ін. А ще існують казки африканські, індійські, арабські...

Чимало письменників зверталися у своїй творчості до казки. Так, «Казку про Лиса» написав Іван Франко, багато чудових казок написав Олександр Пушкін, авторами казок залишилися в історії світової літератури Шарль Перро і Ганс Крістіан Андерсен. Чудові твори належать перу сучасних письменників — казкарів: Уолту Діснею («Білосніжна і сім гномів»), Астрід Ліндгрєн («Малюк і Карлсон, який живе на даху») та ін. Сучасна казка все тісніше переплітається з фантастикою, вигадка «підкріплюється» технічними винаходами. Але й давня казка продовжує жити, приваблюючи все нові покоління малюків.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.