ДЖЕЙМС КРЮС - Хрестоматія з зарубіжної літератури

ДЖЕЙМС КРЮС - Хрестоматія з зарубіжної літератури

(нар. 1926)

Джеймс Крюс — сучасний німецький прозаїк, поет, перекладач, автор мальованих книжок, телевізійних вистав і радіоп'єс та хоралів для дітей. Усе життя він створював дитячу літературу, і успіхи його в цій царині відзначено міжнародною премією імені великого казкаря Г. К. Андерсена. Своїми творами Джеймс Крюс прагнув «навчити того, що є гуманним, а що є нелюдським, не заманювати в світ легко здійсненної мрії, не виправдовуватися реальними труднощами». Таке кредо виголосив письменник у теоретичній роботі «Наївна свідомість і сприйняття мистецтва». Проте його художні твори позбавлені дидактичності, повчальності, бо письменник вважав ключем до дитячого царства — фантазію, мову художнього образу, а не мову логіки.

Добре відомі дітям різних країн твори Крюса «Мій прадід, герої і я», «Машина, що вміє розмовляти», «Тім Талер, або Проданий сміх». Автор будує свої твори, поєднуючи казку і точні координати певного часу. Так, у повісті «Тім Талер, або Проданий сміх» описується абсолютно реальне тяжке життя бідної родини, але в основу сюжету покладено казкову «деталь»: хлопчик продає єдине своє багатство — прекрасний сміх. Цей мотив продажу людиною своєї душі, свого Я — традиційний для німецької літератури. Наприклад, герой Вільгельма Гауфа («Холодне серце») продає своє серце, герой Томаса Манна («Доктор Фаустус») закладає своє життя. Вирішується цей ключовий мотив традиційно: ніяке багатство не може замінити людині її Я, бо саме воно є найбільшим надбанням.


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.