ДЖЕЙМС ОЛДРІДЖ - Хрестоматія з зарубіжної літератури

ДЖЕЙМС ОЛДРІДЖ - Хрестоматія з зарубіжної літератури

(нар. 1918 p.)

Англійський письменник Джеймс Олдрідж народився в Австралії, що була тоді домініоном Великобританії, тобто територією, яка управляється з Англії. Батько його був редактором газети. Джеймс також обирає для себе фах журналіста. З 1938 р. він навчається в Лондонському університеті, працює в редакції газети. Олдрідж бере участь у Громадянській війні в Іспанії, де виступає на боці республіканців. У 1940 р. як кореспондент англійської газети перебуває у Фінляндії, пише кореспонденції про радянсько-фінську війну. З початком другої світової війни Олдрідж надсилає численні нариси з різних її фронтів — з Норвегії, Греції, Єгипту, а найбільше з колишнього Радянського Союзу, адже саме тут відбувалися найстрашніші бої з німецькими фашистами.

Героїчній боротьбі грецьких партизанів проти німецьких окупантів письменник присвятив свої перші художні твори, зокрема романи «Справа честі» (1942), «Морський орел» (1944). Після закінчення війни Олдрідж пише романи про боротьбу за незалежність в англійських колоніях, зокрема на Сході: «Дипломат» (1949), «Герої пустельних обріїв» (1954) та ін.

Новелу «Останній дюйм» та її продовження «Клітка для акули» письменник написав у 60-ті роки. Драма, що відбулася з героєм під час своєрідного полювання на акул з фотокамерою, стає визначальним моментом у його стосунках із сином, допомагає батькові здолати ту психологічну відстань, що відділяє його від хлопчика.


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.