ПРО БІБЛІЮ - Хрестоматія з зарубіжної літератури

Біблія — альфа та омега, джерело і скарбниця християнства. Це, по суті, — збірник текстів, які почали складатися задовго до християнства і створювалися протягом принаймні п'ятнадцяти століть. У Старому Завіті розповідається про створення землі і людини та про встановлення божественних законів, котрі регулюють і регламентують людське життя, а також про угоду Бога з людьми і з обраним ним єврейським народом зокрема.

Старий Завіт включає П'ятикнижжя, Псалтир, Книги Про років, Книгу Притч — найважливіший жанр іудейської повчальної літератури, Книги історичні та хроніки, Книги Маккавеїв, Книгу Пісень царя Соломона — взірець чудової лірики, Премудрості Соломона й Премудрості Ісуса, сина Сірахового, а також Книгу Еклезіастову надзвичайної філософської глибини.

У Старому Завіті ми ще не знайдемо боголюдини Ісуса Христа. Тут фігурує бог Ягве, котрий сотворив навколишній світ і все живе в ньому.

Ісус Христос, Божий син, з'являється в Новому Завіті. Новий Завіт складається з 27 творів — чотирьох Євангелій, Діянь та Послань апостолів і Апокаліпсиса. Назва «Новий Завіт» свідчить про нове світовідчування, що з ним приходить у світ Ісус Христос, принципово новим стає поєднання людського і божественного начал в образі Ісуса Христа: незмінно і нероздільно. Ця формула надзвичайно істотна для християнського мислення та світосприймання.

Євангелія («благовіст») — сповіщення про прихід на землю Бога, який приніс заблудлим у гріхах людям істинне віровчення, «божий глагол» — християнство. Головний акцент у них зроблено на постаті Христа, розповіді про нього. Євангельські тексти, так само, як і притчі,— проповіді, розраховані на читання з церковного амвона перед великою кількістю людей і призначені для сприймання на слух. Тому вони побудовані за специфічними законами обрядового слова, найхарактерніші ознаки якого — ясність, зрозумілість, уповільненість, повторюваність фрази.

Християнство ґрунтується на вченні про кінець світу (есхатології), віщує загальну і близьку всесвітню катастрофу і водночас дає надію на появу Месії, тобто божественного Спасителя, котрий має з'явитись у найкритичніший момент.

Квінтесенцією християнства можна вважати Нагірну проповідь Христа, в якій Бог закликає людей до любові.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.