Визначте роль Е. По в становленні жанру детективної новели і наукової фантастики. Покажіть художні відкриття митця на прикладі окремих творів

Визначте роль Е. По в становленні жанру детективної новели і наукової фантастики. Покажіть художні відкриття митця на прикладі окремих творів

Внесок у світову літературу

Впродовж всього свого життя По був найбільш відомим, як літературний критик. Його колега Джеймс Рассел Лоуел назвав його " найбільш специфічним, філософським та безстрашним критиком Америки". Завдяки своїм їдким коментарям По отримав прізвисько "Людина-томагавк". Його улюбленою жертвою критики був бостонський поет Генрі Водсворт Лонгфеллоу, якого захищали численні друзі, пізніше ці події отримали назву "Війна з Лонгфеллоу". По звинувачував Лонгфеллоу "в моралістичній єресі" та в написанні плагіату. По вірно передбачив, що репутація і якість поезії Лонгфеллоу погіршаться. Едґар Аллан По став першим американським поетом, що став популярнішим в Європі, аніж в Сполучених Штатах Америки. У Франції, протягом майже 20 років, видатний поет Шарль Бодлер перекладав твори По на французьку мову. Його точні переклади поширили роботи По всією Європою.

Ранні детективні новели про слідчого Огюста Дюпена заклали фундамент для подальшого розвитку детективного жанру загалом. Сер Артур Конан Дойл казав: "Кожне з детективних оповідань По — це корінь з якого зросла література загалом….. Де були детективи до того, як По вдихнув у них життя?". Твори письменника також значно вплинули на формування наукової фантастики, вельмишановний Жуль Верн написав сиквел до новели "Повість про пригоди Артура Гордона Піма". Герберт Веллс вважав: "„Пригоди Артура.." розповідають, що міг уявити дуже ерудований розум про Південний полюс століття тому".

Як і творчість багатьох митців, твори По породили незчисленних послідовників. Заслуговує уваги одна цікава тенденція серед імітаторів — дехто з них стверджував, що отримував нові твори від духу По. Найточніше зафіксований випадок з Ліззі Дотен, яка в 1863 році опублікувала збірку "Вірші з Світу Духів". Вірші в збірці були переробленими відомими поезіями По, але відбивали інший, позитивний світогляд. Тим не менш, По не тільки хвалили, але також і добряче критикували. Це було частково пов'язано з негативним сприйняттям характеру По та його впливу на репутацію. Вільям Батлер Єйтс періодично критикував письменника і одного разу назвав його вульгарним. Олдос Хакслі писав, що поезія По "падає в вульгарність" через свою "надмірну поетичність", що є еквівалентом надягнутого на кожен палець діамантового персня. Трансценденталіст Ральф Волдо Емерсон, за його словами, "нічого не побачив" в "Вороні.

Вважається, що збереглося 12 копій збірки "Тамерлан та інші поезії". В грудні 2009 року, один з примірників був проданий на аукціоні "Крістіз" в Нью Йорку за рекордну суму 662 500 доларів.

"Еврика: прозова поема", есе, написане в 1848 році в якому описана космологічна теорія, що пророкувала Великий Вибух через 80 років і була першим вірогідним вирішенням парадоксу Ольберса. По свідомо відмовився від наукового методу в "Евриці…" і керувався чистою інтуїцією. Сам він відносив цю роботу до мистецтва, а не науки. Тим не менш, "Еврика.." переповнена науковими помилками. В деталях здогадки По суперечили провідним ідеям Ісаака Ньютонаа.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.