Зарубіжна література - статті та реферати - 2021

В. Шекспір «Отелло»

В "Отелло" показаний конфлікт між особистістю й навколишнім суспільством. В 1 акті проходить любов, що бореться із протидією навколишніх, що перебувають у владі старих середньовічних понять. Тут любов відразу виявляється переможної, і перемога тим блискуча, що вона здобута над расовим забобоном. Любов Дездемони зародилася коли Отелло розповідав про свої подвиги. Ця любов гине від зіткнення з миром честолюбства й користі, втіленому в Яго.

Дійові особи

Дож Венеції

Брабанціо, сенатор

Інші сенатори

Ґрац'яно, брат Брабанціо

Отелло, благородний мавр, на службі Венеційської республіки

Кассіо, його лейтенант

Яґо, його хорунжий

Родріґо, венеційський дворянин

Монтано, попередник Отелло з управління Кіпром

Блазень, слуга Отелло

Дездемона, дочка Брабанціо і дружина Отелло

Емілія, дружина Яґо

Б'янка, куртизанка

Моряк, Вісник, Ґерольд, офіцери, шляхта, музики, свита, варта і слуги

Система образів, майстерно вибудувана автором, дозволяє якнайкраще розкрити філософські проблеми, закладені в основу твору. Важливо зрозуміти, що кожен з образів, змальованих у творі, далеко не однозначний.

Образ Офелії викликає у різних читачів різні емоції: від обурення через покірливість дівчини до щирого співчуття. Але ж і доля неприхильна до Офелії: її батько Полоній на боці Клавдія, який винен у смерті батька Гамлета і є його запеклим ворогом.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.