Зарубіжна література - статті та реферати - 2021

Роман-епопея Л. Толстого «Війна і мир»

Роман «Війна і мир» заслужено вважається одним з найбільш вражаючих і грандіозних творів світової літератури. Роман створювався Л. Н. Толстим, протягом довгих семи років. Твір мав великий успіх у літературному світі.

Назва роману «Війна і мир»

Сама назва роману носить досить двоїстий характер. Поєднання слів «війна» і «мир» можна сприймати в значенні війни і мирного часу. Автор показує життя російського народу до початку Вітчизняної війни, її розміреність і спокій. Далі йде порівняння з військовим часом: відсутність світу вибило з колії звичний хід життя, змусило людей змінити пріоритети.

Також слово «світ» можна розглядати як синонім слова «народ». Така інтерпретація назви роману говорить про життя, подвиги, мріях і надіях російської нації в умовах воєнних дій. Роман має безліч сюжетних ліній, що дає нам можливість вникнути не тільки в психологію одного конкретного героя, але й побачити його в різних життєвих ситуаціях, оцінити його вчинки в самих різнопланових умовах, починаючи від щирої дружби, закінчуючи його життєвої психологією.

Особливості роману «Війна і мир»

З неперевершеною майстерністю автор не тільки описує трагічні дні Вітчизняної війни, а й сміливість, патріотизм і непереборне почуття обов’язку російського народу. Роман насичений безліччю сюжетних ліній, різноманітністю героїв, кожен з яких, завдяки тонкому психологічному чуттю автора, сприймається як абсолютно реальна особистість разом зі своїми духовними пошуками, переживаннями, сприйняттям світу і любові, що так властиво всім нам. Герої переживають складний процес пошуку добра і правди, і, пройшовши його, осягають всі таємниці загальнолюдських проблем буття. Герої володіють багатим, але досить суперечливим внутрішнім світом

У романі зображується життя російського народу в період Вітчизняної війни. Письменник захоплюється незламною величної міццю російського духу, який зміг протистояти навалі наполеонівської армії. У романі — епопеї майстерно поєднані картини грандіозних історичних подій і життя російського дворянства, яке так само самовіддано боролося з противниками, що намагалися захопити Москву.

В епопеї також неповторно описані елементи військової теорії та стратегії. Завдяки цьому, читач не тільки розширює свій кругозір в галузі історії, а й у мистецтві військової справи.

В описі війни, Лев Толстой не допускає жодної історичної неточності, що є дуже важливим у створенні історичного роману.

Герої роману «Війна і мир»

Роман «Війна і мир» в першу чергу вчить знаходити різницю між справжнім і помилковим патріотизмом. Герої Наташі Ростової, князя Андрія, Тушина — істинні патріоти, які, не замислюючись, жертвують багато чим заради своєї Батьківщини, при цьому не вимагають за це визнання.

Кожен герой роману шляхом довгих пошуків, знаходить свій сенс життя. Так, наприклад, П’єр Безухов, знаходить своє справжнє покликання тільки під час участі у війні. Бойові дії відкрили йому систему справжніх цінностей і життєвих ідеалів — те, що він так довго і марно шукав у масонських ложах.

Роман, завдяки своєму глибокому змістом і широкому сюжетному охопленням, завоював своїх прихильників у багатьох країнах світу. Для російської людини, цей твір є своєрідним біблійних історичним оповіданням, яке не дозволяє забувати про минулі подвиги народу.