Зарубіжна література - статті та реферати - 2021

Сполучення епічного та ліричного елементів у «Паломництві Чайльд Ґарольда» Байрона

У 1828 р. Байрон публікує дві перші пісні «Паломництва Чайльд Гарольда». У творі автор говорить із читачами від першої особи.

Композиція має два шари: епічний, пов'язаний з подорожжю Гарольда, і ліричний, пов'язаний з міркуваннями автора. В творі вони перехрещується утворюючи жанр ліро-епічної поеми. Потік ліричних, суб'єктивних думок викликається асоціативним зв'язком з тим, що бачить Гарольд, та управляється загальними лейтмотивами, головний з яких - проблема волі.

Але особливу складність композиції надає властивий поемі синтез епічного і ліричного пластів. При характеристиці відносин героя і народу, епічний зміст народної боротьби розкривається переважно через авторське емоційне ставлення. Рух від ліричної теми самотнього героя до епічної теми народної боротьби дана як зміна емоційних сфер героя й автора. Синтезу між ліричним і епічним початком не відбувається. при переміщенні уваги на співвідношення героя й автора такий синтез епічного й ліричного шарів виявляється, тому не завжди можна точно визначити, кому належать ліричні роздуми - героєві або авторові.

Епічний шар подорожі набуває лірико-романтичного характеру за рахунок образів природи, і насамперед моря - символу некерованої й незалежної вільної стихії. "Паломництво Чайльд Гарольда" було новаторським твором завдяки своєрідному поєднанню епічного і ліричного елементів, за переваги останнього. об'єктивні картини побаченого в різних країнах, сцени національного життя, відтворення національних характерів, розмаїтті пейзажі — все пройнято ліричним почуттям поета, забарвлено його особистим ставленням, захопленням або гнівом, симпатією або відразою.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.