Зарубіжна література - статті та реферати - 2021

Особливості творчого методу Флобера

Ґюстав Флобер - французький письменник, представник реалізму другої половини XIX ст. У своїй творчості Флобер змалював повністю реалістичні картини, беручи факти із власного життя чи життя людей, які його оточували. Він увів у роман образи простих людей, які поєднували в собі як негативні, так і позитивні риси в складному переплетінні і різних співвідношеннях. Їм він надав головне місце в показі життя, відсунувши розповідь на задній план. Герої Флобера — Шарль Боварі, Фредерік Моро та інші — позбавлені талантів. У їхніх образах відбилася точна характеристика буржуазної дійсності. Г. Флобер глибоко "вживається" в психологію персонажів. Він оцінює їх за допомогою підтексту. Письменника приділяє увагу фізіологічним джерелам людської психіки. Він створював образ за допомогою скупих штрихів протягом роману, пишучи динамічний портрет. Портретну характеристику героїв, зміни у їх настрої яскраво відображали їхні обличчя, погляди, жести, але Флобер не давав деталізованих портретів своїх героїв. Особливістю творчої манери Ґ. Флобера є принцип об'єктивізму. Він все підмічає, реалістично зображує але не висловлює свого ставлення до персонажів, їхніх вчинків і думок. Флобер використовував невласну пряму мову, де голос автора і героя перепліталися, причому автор постійно допомагав висловити те, що герою важко або непосильно передати словами.

Романи «Пані Боварі» (1857) і «Виховання почуттів» (1869), «Бувар і Пекюше», повість «Проста душа» (1877), — реалістичні твори з «буржуазним сюжетом», до якого Флобер звернувся як до символу і гарантії художньої правди. Флобер був проти поєднання реалізму і романтизму. Його рисою є абсолютна відсутність ілюзій щодо реального життя. мистецтво для Флобера - культ. Для нього головне - проникнути і відобразити життя своєї доби. Він використовував у творах імпресіоністичну манеру письма.

Його твори мали риси психологізму, що проявилося у: формі психологічного аналізу; зовнішньому і внутрішньому, фізичному і психологічному, що злилися в єдиний потік; використанні художніх деталей, які сприяли психологічному аналізу особистості героя; передачі порухів серця.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.