Зарубіжна література - статті та реферати - 2021

Епопея Е. Золя «Ругон-Маккари», її задум і структура

«Ругон-Маккари» - цикл з 20 романів Еміля Золя. Задум виник у 1868 році. перший роман «Кар'єра Ругон» був написаний в 1871 році, останній - «Доктор Паскаль» в 1893. У назві вказані два прізвища - Ругон і Макари — це два чоловіка Аделаїди Фук, засновниці роду. Ругон-Маккари - це соціальна історія однієї сім'ї французького суспільства з 1851 по 1871 pp. Поштовхом стало захоплення письменника модною теорією спадковості.

Задум Золі - на прикладі чотирьох поколінь показати закони спадковості: як передаються від батьків до дітей і від інших родичів ті чи інші властивості організму. Друга мета - виявити роль середовища в людському житті, зображуючи всю Другу імперію, починаючи з державного перевороту до наших днів, підходячи до дійсності як історик.

Для першого завдання він склав генеалогічне дерево сім'ї Ругон — Макарів, надавши кожному члену сім'ї детальну медичну характеристику спадкових рис. Це наочно представлена метафора життя як древа - цілісного, єдиного, органічного початку з безліччю взаємозв'язків і відгалужень. Підзаголовок серії звучить так: «біологічна і соціальна історія однієї родини в епоху Другої Імперії». Золя розширює рамки традиційного роману сімейної хроніки, доповнюючи соціальну історію біологічної.

Для 2-ої мети взято період, коли II імперія розвалилась. Її історію завершили трагічна війна і Паризька Комуна. Поступово посилилася соціальна лінія за рахунок біологічної. для більш повного охоплення дійсності романи перенасичені великою кількістю персонажів (загальна кількість діючих осіб — 1200), які не мали родинних зв'язків з Ругон-Маккарами. Поєднані романи представниками чотирьох поколінь однієї сім’ї.

У «Ругон-Макари» відзначили провідні теми:

✵ зображення життя буржуазії («Кар'єра Ругонів», «Здобич», «Черево Парижа», «Накип», «Гроші» та ін.);

✵ життя народу («Западня», «Жерміналь», «Земля»);

✵ антиклерикальна тема («Завоювання Плассана», «Проступок абата Буре»);

✵ тема дитинства, творчості (роман «Творчість»);

✵ тема спадковості («Людина — звір», «Лікар Паскаль»).На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.