Зарубіжна література - статті та реферати - 2021

Основні етапи розвитку античної культури

Античність - найбільший період в історії європейської цивілізації, що розтягнувся на 3,5 тис. Років. В її основі лежить історія розвитку двох цивілізацій - грецької та римської. Іншими словами, античність - це греко-римська культура, але коріння цих двох культур лежать ще в більш далекій давнині.

Історію давньогрецької цивілізації можна поділити на п’ять періодів:

  • Егейський, або Кріто-мікенський період (III-II тис. до н. е.);

Виникнення перших державних утворень. Розвиток мореплавання. Встановлення торговельних і дипломатичних контактів з цивілізаціями Стародавнього Сходу. Виникнення оригінальної писемності. По суті, крито-мікенський період - це передісторія Античності.

  • Греція ХІ-ІХ ст. до н. е. (Гомерівський період);

В історії культури Стародавньої Греції - це час, з одного боку, загальної культурної деградації, а з іншого - складання єдиної грецької народності.

  • Архаїчний період (VІІІ- VІ ст. до н. е.);

ознаменувався культурним підйомом Стародавньої Греції. Це час початку розквіту грецької культури: укріплені рабовласницькі міста перетворюються в поліси-держави, виникають писемність, медицина, астрономія.

  • Класичний період (V-ІV ст. до н. е.);

це епоха розквіту грецької культури. У цей період греки спільними зусиллями змогли протистояти східним завойовникам - персам, що сприяло найбільшому духовному піднесенню у всіх аж ніяк не однорідних грецьких містах-полісах.

  • Елліністичний період (др. пол. IV - середина I ст. до н. е.)

епоха, яка настала в Греції після підкорення царем Македонії Філіпом всіх грецьких полісів і грандіозного походу сина Пилипа - Олександра Македонського на чолі збірного грецького війська на Схід.

Культура Стародавнього Риму включає в себе три основних етапи:

1) Царський період (VII-VI ст до н. е.);

2) Республіканський період (510 - 31 рр. до н. е.);

3) Імператорський період (31 р. до н.е. - 476 р. н.е.)На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.