Зарубіжна література - статті та реферати - 2021

Психологічний та екзистенційний аспекти драми Ібсена «Ляльковий дім»

"Ляльковий дім" — одна з найпопулярніших п'єс, яка викликала гостру полеміку серед сучасників.

Спочатку Нора — лялька, яку чоловік називає «білочкою» , «жайворонком», з якою він ніби грається, яка розважає його. Ніхто не сприймає Нору як дорослу особистість.Важлива риса — наявність в ібсенівських п'єсах дискусійних суперечок, що мають ідейний, принциповий характер. Герої самі обговорюють і пояснюють усе, що сталося. Так, Нора розбиває всі аргументи Хельмера, її чоловіка, на захист буржуазної сім'ї. Таке поєднання глибоко психологічної драми з її чітким емоційним поясненням робить п'єси Ібсена особливо переконливими. Нора розуміє, що вона лише підігрувала своєму чоловікові, грала роль безтурботної наївної дитини. Те, що Нора пішла від чоловіка, не було істерикою — це було її перше свідоме рішення.

У ході розгортання сюжету драми головна героїня проходить становлення нової особистості — з слухняної ляльки вона стає сильною та мужньою жінкою, яка може постояти за свої права.

Доктор Ранк — закоханий у Нору, він є повною протилежністю Хельмера — чоловік серйозно ставиться до Нори, прагне до того,щоб вона була поряд, і не в якості ляльки, а в якості коханої жінки.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.