Шарль Бодлер - пізній романтик і зачинатель модернізму

Шарль Бодлер - пізній романтик і зачинатель модернізму

Вивчаючи біографію та творчість видатного французького поета Шарля Бодлера, ми водночас досліджуватимемо, як зароджувалася нова літературна течія раннього модернізму, що дістала назву символізм.

Розробки уроків

  Шарль Бодлер - пізній романтик і зачинатель модернізму

  Шарль Бодлер — французький поет II половини XIX століття, пізній романтик і один із зачинателів символізму. Життєвий і творчий шлях письменника. Світогляд та естетичні погляди Бодлера й збірка «Квіти зла». Протиставлення дійсності й ідеалу як семантикообразна вісь збірки. Тлумачення предметних образів як «видимих знаків» ідей, почуттів, душевних станів («Відповідності»)

  ШАРЛЬ БОДЛЕР. «ВІДПОВІДНОСТІ», «ВЕЧОРОВА ГАРМОНІЯ». ФІЛІГРАННІСТЬ ПОЕТИЧНОЇ ТЕХНІКИ, ФОРМАЛЬНА ДОВЕРШЕНІСТЬ І СУГЕСТИВНІСТЬ ВІРША «ВЕЧОРОВА ГАРМОНІЯ». ТЛУМАЧЕННЯ ПРЕДМЕТНИХ ОБРАЗІВ ЯК «ВИДИМИХ ЗНАКІВ» ІДЕЙ, ПОЧУТТІВ, ДУШЕВНИХ СТАНІВ («ВІДПОВІДНОСТІ»)

  ШАРЛЬ БОДЛЕР. ЖИТТЄВИЙ І ТВОРЧИЙ ШЛЯХ ПИСЬМЕННИКА. Ш. БОДЛЕР — ПІЗНІЙ РОМАНТИК І ОДИН ІЗ ЗАЧИНАТЕЛІВ СИМВОЛІЗМУ. СВІТОГЛЯД Й ЕСТЕТИЧНІ ПОГЛЯДИ БОДЛЕРА. ЗБІРКА «КВІТИ ЗЛА». ПРОТИСТАВЛЕННЯ ДІЙСНОСТІ Й ІДЕАЛУ ЯК СЕМАНТИКО-ОБРАЗНА ВІСЬ ЗБІРКИ. ТРАДИЦІЙНІСТЬ І СВОЄРІДНІСТЬ РОЗВ'ЯЗАННЯ ПРОБЛЕМИ «ПОЕТ І НАТОВП» У ПОЕЗІЇ «АЛЬБАТРОС»

  Філігранність поетичної техніки, формальна довершеність і сугестивність вірша Ш. Бодлера «Вечорова гармонія». Тлумачення предметних образів як «видимих знаків» ідей, почуттів, душевних станів у поезії «Відповідності»

  Пошуки «сучасної краси», «видобування краси зі зла» в поезії Ш. Бодлера. Філігранність поетичної техніки, формальна довершеність і сугестивність вірша «Вечорова гармонія»

  Шарль Бодлер - пізній романтик і зачинатель модернізму. Збірка «Квіти зла» (загальна характеристика). Сонет «Альбатрос»

  ШАРЛЬ БОДЛЕР - ПІЗНІЙ РОМАНТИК І ЗАЧИНАТЕЛЬ МОДЕРНІЗМУ. ВІДОБРАЖЕННЯ СВІТОГЛЯДУ ТА ЕСТЕТИЧНИХ ПОГЛЯДІВ БОДЛЕРА У ЗБІРЦІ «КВІТИ ЗЛА»

  Образи, символи, особливості поетичної мови у віршах Ш. Бодлера («Відповідності», «Вечорова гармонія»). РМ. Виразне читання віршів митця напам'ять

  Ш. Бодлер. Життєвий та творчий шлях письменника. Світогляд й естетичні погляди Бодлера і його збірка «Квіти зла». Традиційність і своєрідність вирішення проблеми «поет і натовп» у поезії «Альбатрос»

Підручники

  Зарубіжна література 10 клас (рівень стандарту) - О. М. Ніколенко - Шарль Бодлер 1821-1867

  Зарубіжна література 10 клас (рівень стандарту) - В. В. Паращич - Шарль Бодлер — пізній романтик і зачинатель модернізму

  Зарубіжна література 10 клас (профільний рівень) - Євгенія Волощук - Шарль Бодлер: альбатрос на палубі

  Світова література 10 клас - ТРАГІЧНА СКЛАДНІСТЬ І СУПЕРЕЧЛИВІСТЬ СВІТОГЛЯДУ ТА ЕСТЕТИЧНІ ПОГЛЯДИ ШАРЛЯ БОДЛЕРА - «Критика бірки»

  Світова література 10 клас - ТРАГІЧНА СКЛАДНІСТЬ І СУПЕРЕЧЛИВІСТЬ СВІТОГЛЯДУ ТА ЕСТЕТИЧНІ ПОГЛЯДИ ШАРЛЯ БОДЛЕРА - Своєрідність поезії Бодлера

  Зарубіжна література 10 клас (профільний рівень) - О. О. Іосаєва - БУДІВНИЧИЙ «КРАСИ ЗІ ЗЛА»

  Світова література 10 клас - ШАРЛЬ БОДЛЕР (1821-1867) - Життєвий і творчий шлях

Хрестоматії

  Зарубіжна література - Літературні епохи, напрями, течії - Ніколенко О. М., Мацапура В. І. - РОМАНТИЗМ

  Зарубіжна література: від античних часів до сьогодення - Хрестоматія - Матюшкіна Т. П. - Бодлéр Шарль

Підготовка до ЗНО та ДПА

  XIX СТОЛІТТЯ. ТЕСТИ

Біографії

  ШАРЛЬ БОДЛЕР (1821—1867)

  БОДЛЕР, Шарль (1821-1867)

Теорія літератури

  Символізм

  Символізм

  СИМВОЛІЗМ. НЕОРОМАНТИЗМ. НЕОРЕАЛІЗМ. НЕОКЛАСИЦИЗМ

  Романтизм

  Романтизм

  РОМАНТИЗМ

  РОМАНТИЗМ

  Синестезія

  Верлібр

  Верлібр

Статті

  ШАРЛЬ БОДЛЕР — ПРЕДТЕЧА СИМВОЛІЗМУ

Перевірка знань

  КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ З ВИБІРКОВИМИ ВІДПОВІДЯМИ. До теми «Традиції і новаторські зрушення в поезії середини — другої половини XIX ст. М. Некрасов, В. Вітмен, Ш. Бодлер»

  Контрольна робота за темою «Перехід до модернізму. Взаємодія символізму й імпресіонізму в ліриці»

Твори

  Життя і творчість Шарля Бодлера

  Поетичне новаторство символістів

  Протиставлення дійсності та ідеалу у поезії Бодлера

  М. НЕКРАСОВ, В. ВІТМЕН, Ш. БОДЛЕР. ПЕРЕЛІК МОЖЛИВИХ ТЕМНа нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.