Література середньовічної Європи: основні тенденції та жанрово-тематичне розмаїття. «Пісня про Роланда». Історична основа твору й поетичне переосмислення в ньому реальних подій. Патріотичні ідеї, образна система (Роланд, Ганелон, Карл та ін.). Елементи фольклору. Особливості поетичної мови твору

Мова піде про справжніх лицарів, гідних поваги воїнів. Коли країна переживає складні часи, вона особливо потребує героя, який би власним прикладом закликав людей до активних дій в ім'я високих ідеалів. Цей герой стає взірцем, з ним порівнюють усіх інших, навіть його вади іноді перетворюються на переваги. Кожна нація має таких героїв.

Розробки уроків

  Література середньовічної Європи: основні тенденції та жанрово-тематичне розмаїття. «Пісня про Роланда». Історична основа твору й поетичне переосмислення в ньому реальних подій. Патріотичні ідеї, образна система (Роланд, Ганелон, Карл та ін.). Елементи фольклору. Особливості поетичної мови твору

  Література середньовічної Європи: основні тенденції і жанрово-тематичне розмаїття. «Пісня про Роланда» (X ст.) (2-3 розділи за вибором учителя). Історична основа твору і поетичне переосмислення в ньому реальних подій. Патріотичні ідеї в «Пісні про Роланда». Образна система (Роланд, Ганелон, Карл та ін.). Елементи фольклору. Особливості поетичної мови твору

  «Пісня про Роланда» — французький героїчний епос. Історична правда та вигадка в поемі

  ОБРАЗ РОЛАНДА ГОЛОВНОГО ГЕРОЯ ПОЕМИ «ПІСНЯ ПРО РОЛАНДА ХОРОБРІСТЬ І МОГУТНІСТЬ ЛИЦАРЯ

  Роланд — головний герой епосу. Карл як ідеал державної мудрості. Зрадник Ганелон — антипод Карла і Роланда

  РОЗВИТОК ЗВ'ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. ДИСПУТ «ІСТИННИЙ ГЕРОЙ, ПОНЯТТЯ ПРО ЧЕСТЬ І ЗРАДУ В СЕРЕДНЬОВІЧНОМУ ЕПОСІ "ПІСНЯ ПРО РОЛАНДА"»

  ФРАНЦУЗЬКИЙ СЕРЕДНЬОВІЧНИЙ ГЕРОЇЧНИЙ ЕПОС. «ПІСНЯ ПРО РОЛАНДА». ІСТОРИЧНА ОСНОВА ТВОРУ Й ПОЕТИЧНЕ ПЕРЕОСМИСЛЕННЯ В НЬОМУ РЕАЛЬНИХ ПОДІЙ

Підручники

  Зарубіжна література 8 клас - Ю.І. Ковбасенко - ПІСНЯ ПРО РОЛАНДА

  Зарубіжна література 8 клас для загальноосвітніх навчальних закладів з поглибленим вивченням філології - Богосвятська А. І. - Пісня про Роланда (із скороченнями)

  Зарубіжна література 8 клас для загальноосвітніх навчальних закладів з поглибленим вивченням філології - Богосвятська А. І. - «Пісня про Роланда»

  Зарубіжна література 8 клас - Ніна Міляновська - ЛІТЕРАТУРА СЕРЕДНЬОВІЧНОЇ ЄВРОПИ

  Зарубіжна література 8 клас - Є. В. Волощук - ПІСНЯ ПРО РОЛАНДА

  Зарубіжна література 8 клас - Ніна Міляновська - ГЕРОЇЧНИЙ ФРАНЦУЗЬКИЙ ЕПОС

  Зарубіжна література 8 клас - ФРАНЦУЗЬКИЙ ГЕРОЇЧНИЙ ЕПОС

  Зарубіжна література 8 клас - Є. В. Волощук - ПІД БРЯЗКІТ ЛИЦАРСЬКИХ МЕЧІВ

  Зарубіжна література 8 клас - Ніна Міляновська - ПІСНЯ ПРО РОЛАНДА

Підготовка до ЗНО та ДПА

  «Пісня про Роланда»

Хрестоматії

  Зарубіжна література 8 клас - Хрестоматія-посібник - О. Світленко - ПІСНЯ ПРО РОЛАНДА

  Зарубіжна література 8 клас - Хрестоматія-посібник - О. Світленко - ПІСНЯ ПРО РОЛАНДА (уривки)

Твори

  «Пісня про Роланда» - героїчний епос епохи середньовіччя

  Історична правда та вигадка в середньовічному епосі «Пісня про Роланда»

  ПІСНЯ ПРО РОЛАНДА

  «Пісня про Роланда» як зразок середньовічного героїчного епосу

  ПІСНЯ ПРО РОЛАНДА


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.