(КР) Контрольна робота з теми «Французька література ХІХ століття» - ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ - ВСТУП. ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ - I семестр
Усі уроки світової літератури 10 клас
Мета: повторити, систематизувати й узагальнити вивчений навчальний матеріал; виявити рівень знань, умінь та навичок учнів із метою контролю та корекції; удосконалювати навички зв’язного писемного мовлення, творче, аналітичне мислення, уміння зіставляти літературні явища з явищами реального життя; висловлювати власні судження та обґрунтовувати їх; виховувати кращі моральні якості, гуманізм.
Оснащення: тестові завдання (2 варіанти).
Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь та навичок.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Оголошення теми та мети уроку.
Мотивація навчальної діяльності
III. Контроль і корекція знань, умінь та навичок
1. Інструктаж до виконання тестових завдань
2. Написання контрольної роботи (виконуються всі завдання)
Варіант I
Початковий та середній рівні (кожна правильна відповідь — 1 бал)
1. Як до Жульєна Сореля, героя роману Стендаля «Червоне і чорне», ставилася його родина в дитинстві та юнацтві?
а) Із любов’ю, пишалася його успіхами у навчанні;
б) із ненавистю, адже вважали тягарем — не здатен був до фізичної праці;
в) не звертали уваги, були байдужими до його мрій та проблем.
2. Навчаючись у Безансонській гімназії, Жульєн Сорель намагався:
а) стати як усі;
б) виділитись своїми ґрунтовними знаннями;
в) плазувати перед начальством.
3. «Людська комедія» Бальзака — це:
а) соціально-психологічний роман;
б) велика серія творів;
в) збірка поезій.
4. Допишіть речення: «Психологічний роман — це...»
Достатній рівень (кожна правильна відповідь — 2 бали)
1. Розкрийте образ Жульєна Сореля з роману Стендаля «Червоне і чорне».
2. У чому полягає філософія влади золота в повісті Бальзака «Гобсек»?
Високий рівень (максимально — 4 бали)
Виконайте одне із завдань.
1. Висловіть свої судження про те, як романтизм і реалізм поєднуються у творах Стендаля.
2. Запишіть уявний діалог з опонентом про те, чи є місце гобсекам у нашому житті.
(Усього — 12 балів)
Варіант II
Початковий і середній рівні (кожна правильна відповідь — 1 бал)
1. Дервіль у повісті Бальзака «Гобсек»:
а) оповідач у творі, композиційний стрижень;
б) антипод головного героя;
в) головний герой повісті.
2. Оноре де Бальзак пов’язаний із Україною, тому що він:
а) за походженням українець;
б) тривалий час жив і працював в Україні;
в) одружився з мешканкою України.
3. Що символізують червоний і чорний кольори в романі Стендаля «Червоне і чорне»?
а) Революцію і реакцію;
б) червоне — то любов, а чорне — то журба;
в) вищий світ і світ людей низького походження, плебеїв.
4. Які аспекти (різновиди жанру) поєднуються в романі Стендаля «Червоне і чорне»?
Достатній рівень (кожна правильна відповідь — 2 бали)
1. Розкрийте образ Гобсека з однойменної повісті Бальзака — «філософа і скнари».
2. Що спільного й відмінного в жіночих образах роману Стендаля «Червоне і чорне», кому автор симпатизує більше?
Високий рівень (кожна правильна відповідь — 4 бали)
Виконайте одне із завдань.
1. Висловіть свої судження про новаторство Бальзака в літературі.
2. Запишіть уявний діалог з опонентом про сучасних жульєнів сорелів.
(Усього — 12 балів)
IV. Підбиття підсумків уроку