(РМ) Контрольний твір-роздум за романом Ф. Достоєвського «Злочин і кара» - ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ - ВСТУП. ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ - I семестр

(РМ) Контрольний твір-роздум за романом Ф. Достоєвського «Злочин і кара» - ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ - ВСТУП. ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ - I семестр

Усі уроки світової літератури 10 клас

Мета: виявити рівень розуміння змісту, ідейно-художніх особливостей твору; розвивати образне, аналітичне мислення, зв’язне писемне мовлення, уміння висловлювати свої судження й аргументувати їх; виховувати високі моральні якості, прагнення до самопізнання та самовдосконалення.

Оснащення: портрет письменника, видання його твору, ілюстрації до нього, художній текст.

Тип уроку: розвиток мовлення.

ХІД УРОКІВ

I. Організаційний момент

II. Оголошення теми та мети уроку.

Мотивація навчальної діяльності

III. Розвиток мовлення

1. План роботи

1) Оголошення тем для написання творів

2) Інструктаж; коментування вчителем тем твору

3) Виконання роботи


2. Теми для творів

1) Істинні й хибні мотиви злочину Раскольнікова (за романом Ф. Достоєвського «Злочин і кара»).

2) Суперечливість теорії «крові по совісті» та образу Родіона Раскольнікова з роману Ф. Достоєвського «Злочин і кара».

3) «Злочин і кара» Ф. Достоєвського як поліфонічний роман ідей.

4) Специфіка образу Петербурга у романі Ф. Достоєвського «Злочин і кара».

5) Світоглядно-естетичні позиції Ф. Достоєвського, їх новаторське втілення в його творчості.


3. Орієнтовний план до твору «Істинні й хибні мотиви злочину Раскольнікова (за романом Ф. Достоєвського «Злочин і кара»)»

I. Вступ. Духовні шукання російського суспільства в 60-х рр. XIX століття.

II. Основна частина.

1. Шлях Родіона Раскольнікова від убивства до почуття «безкінечної любові»:

а) обставини життя головного героя;

б) шлях удосконалення світу в розумінні Раскольнікова; теорія «надлюдини»;

в) покарання героя за вбивство від людей і від самого себе.

2. Воскресіння «загиблої душі» головного героя роману, прихід до християнської моралі.

III. Висновок. Небезпека для людства індивідуалістичної свідомості; утвердження життя як вищої цінності людини.

IV. Домашнє завдання

Підготуватися до контрольної роботи (тестування).

V. Підбиття підсумків уроку







Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.