(КР) Контрольна робота за творами Л. Толстого та А. Чехова - ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ - ВСТУП. ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ - ІI семестр
Усі уроки світової літератури 10 клас
Мета: виявити рівень знань, умінь та навичок учнів із метою контролю та корекції; розвивати пам’ять, логічне, образне мислення, уміння характеризувати героїв, висловлювати свої думки; виховувати високі моральні якості характеру.
Оснащення: тестові завдання (2 варіанти).
Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь та навичок.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
II. Оголошення теми, мети уроку.
Мотивація навчальної діяльності
III. Контроль і корекція знань, умінь та навичок
1. Інструктаж до виконання тестових завдань
2. Написання контрольної роботи (виконуються всі завдання)
Варіант І
Початковий і середній рівні (кожна правильна відповідь — 1 бал)
1. Кіті Щербицька відмовила першого разу Левіну через те, що:
а) Левін був недостатньо багатим;
б) їй здавалося, що вона закохана у Вронського;
в) вона не хотіла їхати в село;
г) Левін був, на її думку, некрасивим.
2. Анна зізналась Кареніну у зраді:
а) коли Вронський упав з коня й вона не могла приховати свої почуття;
б) коли її вагітність стала помітною;
в) коли Вронський став наполягати на цьому;
г) коли Каренін прямо спитав її про це.
3. Вронський пожертвував заради Анни:
а) своїм багатством;
б) вигідним одруженням;
в) кар’єрою;
г) пристрастю до коней.
4. Продовжте речення: «Образ-символ бурі, заметілі у романі Л. Толстого «Анна Кареніна» означає...»
Достатній рівень (кожна правильна відповідь — 2 бали)
1. Схарактеризуйте образ Анни Кареніної в усій її психологічній глибині та переконливості.
2. Розкажіть про «толстовство» як практичне філософсько-релігійне вчення.
Високий рівень (максимально — 4 бали)
Виконайте одне із завдань.
1. Зробіть невелике дослідження «дрібниць людського життя» через підтекст та художню деталь в оповіданні А. Чехова «Скрипка Ротшильда».
2. Спираючись на логіку характеру героя та історичні умови, продовжте історію Левіна (за романом Л. Толстого «Анна Кареніна»). (Усього — 12 балів)
Варіант ІІ
Початковий та середній рівні (кожна правильна відповідь — 1 бал)
1. Як змінилося ставлення Кіті Вербицької до Анни Кареніної на балу?
а) Вона полюбила Анну ще більше;
б) Кіті перестала її помічати;
в) вона відчула в Анні суперницю;
г) Кіті розсердилася й висловила свою образу Анні.
2. Анна прагнула швидше повернутися з Італії до Росії, тому що:
а) їй не підійшов італійський клімат;
б) сумувала за сином;
в) їй заважав мовний бар’єр;
г) у Вронського з’явилося багато італійських прихильниць.
3. Як світське товариство поставилося до Анни й коли це найбільше виявилося?
а) Відкинуло; одна дама привселюдно образила її в театрі;
б) байдуже; романи, подружні зради та інтриги були звичними у вищому світі;
в) Анну ганьбили на кожному кроці, писали про неї в газетах;
г) жінки захоплювалися Анною, яка полонила такого красеня, як Вронський.
4. Продовжте речення: «Образ-символ залізниці в романі Л. Толстого «Анна Кареніна» означає...»
Достатній рівень (кожна правильна відповідь — 2 бали)
1. Схарактеризуйте образ Левіна (за романом Л. Толстого «Анна Кареніна»); розкрийте його автобіографічність.
2. Визначте риси реалізму у творчості Л. Толстого.
Високий рівень (4 бали)
Виконайте одне із завдань.
1. Розкрийте сенс змалювання «футлярного життя» в оповіданні А. Чехова «Людина у футлярі».
2. Спираючись на логіку характеру та історичні умови, продовжте історію одного з героїв роману Л. Толстого «Анна Кареніна» — Анни (якщо б вона не загинула), Стіви Облонського, Вронського, Кареніна чи інших.
(Усього — 12 балів)
IV. Підбиття підсумків уроку