Контрольна робота за темою «Вступ. Література першої половини XX ст. Творчість Г. Ібсена, Ф. Кафки, Дж. Джойса»
Мета: поглибити й узагальнити знання учнів про вивчені твори та їхніх авторів; із метою контролю й корекції перевірити знання й уміння учнів; розвивати пам’ять, зв’язне писемне мовлення, уміння висловлювати свої думки та обґрунтовувати їх; виховувати найкращі людські якості.
Обладнання: тестові завдання.
Тип уроку: контролю й корекції знань, умінь і навичок.
ХІД УРОКУ
I. Оголошення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів
II. Основний зміст роботи
1. Інструктаж до виконання тестових завдань
2. Виконання контрольної роботи (виконуються всі завдання)
ТЕСТИ
Варіант 1
Початковий і середній рівні (Кожна правильна відповідь — 1 бал)
1. Який злочин проти закону вчинила Нора із п’єси Г. Ібсена «Ляльковий дім»?
а) Позичила в банку гроші й не повернула;
б) неправдиво свідчила в суді;
в) підробила документ;
г) збила людину автомобілем.
2. Кому з героїв п’єси Г. Ібсена «Ляльковий дім» належать слова; про кого вони: «Це так неймовірно, що я просто отямитися не можу. Але треба якось виплутатися... Доведеться якось догодити йому. Справу треба зам’яти будь-що»?
а) Хельмер про Крогстада;
б) Хельмер про Ранка;
в) Крогстад про Хельмера;
г) фру Лінне про Хельмера;
3. Визначте, у чому простежується автобіографічність новели Ф. Кафки «Перевтілення»:
а) у професії комівояжера, як і в героя;
б) у складних стосунках із батьком, яків героя;
в) у тяжкій хворобі автора, що символізує перетворення;
г) у схожих із героєм снах.
4. Продовжте речення.
Авангардизм — це...
Достатній рівень
(Кожна правильна відповідь — 2 бали)
1. Охарактеризуйте образ ліричного героя в психологічному есе Дж. Джойса «Джакомо Джойс».
2. Визначте риси індивідуального стилю Ф. Кафки.
Високий рівень (Максимально — 4 бали)
Виконайте одне із завдань.
1. Розкрийте значення поняття «ібсенізм».
2. Напишіть діалог-диспут із уявним опонентом про елітарну та масову культури (на матеріалі вивчених творів).
Варіант 2
Початковий і середній рівні (Кожна правильна відповідь — 1 бал)
1. Нора, героїня п’єси Г. Ібсена «Ляльковий дім», порушила закон, бо хотіла...
а) жити в розкошах;
б) урятувати чоловіка;
в) урятувати репутацію батька;
г) допомогти подрузі, фру Лінне.
2. Хто з героїв п’єси «Ляльковий дім» Г. Ібсена й кому говорить: «А щодо наших стосунків, та й про людей — усе мусить бути, як і було, але, звичайно, це тільки про людське око»?
а) Нора — Хельмеру;
б) Крогстад — Норі;
в) Хельмер — Норі;
г) фру Лінне — Норі.
3. Визначте, у чому простежується автобіографічність психологічного есе Дж. Джойса «Джакомо Джойс»:
а) у професії, імені, сімейному стані, захопленні героя;
б) у стосунках у сім’ї, долях дітей героя.
в) у мандрівках героя, його поглядах;
г) у кар’єрному зростанні героя, його духовному розвитку.
4. Продовжте речення.
Модернізм — це...
Достатній рівень
(Кожна правильна відповідь — 2 бали)
1. Охарактеризуйте образ Грегора Замзи, героя новели Ф. Кафки «Перевтілення».
2. Визначте риси індивідуального стилю Джеймса Джойса.
Високий рівень (Максимально — 4 бали)
Виконайте одне із завдань.
1. Напишіть продовження історії життя Нори, героїні п’єси Г. Ібсена «Ляльковий дім», ураховуючи логіку її характеру й умови тогочасного суспільства.
2. Складіть діалог-дискусію з уявним опонентом про поетику модерністських творів: «потік свідомості» та ін. (на матеріалі вивчених творів).
III. Домашнє завдання
Індивідуальне завдання: підготувати повідомлення про зв’язок М. Булгакова з Україною, із Києвом.
IV. Підсумки уроку