Контрольна робота: П. Зюскінд, Сучасний літературний процес, Систематизація матеріалу
Мета: допомогти учням осягнути глибину й багатство художньої літератури, її значення в житті людини; виявити рівень знань, умінь та навичок учнів із метою контролю й корекції; удосконалювати навички аналізу літературного твору, висловлення думок та їх аргументації; розвивати вміння систематизувати й узагальнювати вивчений матеріал; виховувати повагу до духовної культури, загальнолюдських цінностей, прагнення до самоосвіти та самовдосконалення.
Оснащення: тестові завдання.
Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь і навичок.
ХІД УРОКУ
I. Оголошення теми, мети уроку.
Мотивація навчальної діяльності учнів
II. Контроль і корекція знань, умінь та навичок
1. Інструктаж до виконання тестових завдань
2. Виконання контрольної роботи (виконуються всі завдання)
ТЕСТИ
Варіант 1
Початковий і середній рівні
(За кожну правильну відповідь — 1 бал)
1. «Віртуальний історизм» роману П. Зюскінда «Запахи...» полягає в:
а) «імітацїі» світогляду Франції доби Просвітництва;
б) зображенні реальних історичних подій;
в) виведенні історичних осіб поза часом та простором;
г) наведенні численних історичних документів, подібності до літопису.
2. Жан Батіст Поклен виступав у літературі під псевдонімом... (Мольєр).
3. Установіть відповідність між письменниками та їх творами.
(1 бал лише за умови безпомилкової відповіді.)
Письменники |
Твори |
1) А. Камю
2) Е. Хемінгуей
3) М. Павич
4) Ґ. Ґарсія Маркес |
А «Сто років самотності»
Б «Дамаскин»
В «Тисяча журавлів»
Г «Старий і море»
Д «Чума» |

Для довідок: 1 — д; 2 — г; 3 — б; 4 — а.
4. Допишіть речення.
«Найпоширеніші художні й прийоми засоби в літературі постмодернізму — ...»
Достатній рівень
(За кожну правильну відповідь — 2 бали)
1. Складіть тези на 4-5 пунктів про найвидатніші здобутки світової літератури доби античності, Середньовіччя, Відродження, Просвітництва.
2. Стисло напишіть про життя й творчість сучасного письменника, який справив на вас найбільше враження.
Високий рівень (Максимально — 4 бали)
Виконайте одне із завдань.
1. Висловіть міркування з приводу питання: «Чи витіснить комп’ютер книжку?». Обґрунтуйте думку.
2. Напишіть листа улюбленому письменникові.
Варіант 2
Початковий і середній рівні
(За кожну правильну відповідь — 1 бал)
1. Чому вбивця Гренуй із роману П. Зюскінда «Запахи...» не був страчений за вироком суду?
а) Над ним вчинили самосуд батьки загиблих;
б) його звільнили із в’язниці розбійники;
в) він зачарував натовп запахом;
г) йому вдалося втекти з-під варти.
2. Анрі Бейль виступав у літературі під псевдонімом ... (Стендаль).
3. Установіть відповідність між іменами героїв та творами.
(1 бал лише за умови безпомилкової відповіді.)
Герої |
Твори |
1) Урсула
2) Сантьяго
3) Атилія
4) Кікудзі |
А «Тисяча журавлів»
Б «Дамаскин»
В «Сто років самотності»
Г «Життя Галілея»
Д «Старий і море» |

Для довідок: 1 — в; 2 — д; 3 — г; 4 — а.
4. Допишіть речення.
«Засоби комічного, які найчастіше використовуються в літературі постмодернізму — ...»
Достатній рівень
(За кожну правильну відповідь — 2 бали)
1. Складіть тези на 4-5 пунктів про найвидатніші здобутки світової літератури ХІХ-ХХ ст.
2. Стисло напишіть про тему та ідею твору сучасної літератури, який справив на вас найбільше враження.
Високий рівень (Максимально — 4 бали)
Виконайте одне із завдань.
1. Висловіть свої міркування про роль художньої літератури в житті людини, обґрунтуйте їх.
2. Напишіть короткий твір-передбачення «Література кінця XXI століття, яка вона?»
III. Підсумки уроку