Йован Йованович-Змай «Послухаймо, що нам каже півень», «Малий велетень» - ПОЕТИЧНА СКРИНЬКА - 2 КЛАС

Розробки уроків - Зарубіжна література 2-4 класи

Мета: ознайомити учнів з життям і творчістю відомого сербського письменника Йована Йовановича-Змая, викликати інтерес до його творів; розвивати навички виразного читання; виховувати розуміння цінності веселого світу дитинства.

Обладнання: портрет Й. Йовановича-Змая; малюнок півня; підручник; робочий зошит.

ХІД УРОКУ

І. Емоційне налаштування на урок

Пролунав дзвінок,

Починаємо заняття,

Працюватимемо старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім другім класі

Діти — просто молодці.

II. Актуалізація опорних знань

1. Розчитування. Робота в зошиті

1) Робота над скоромовкою.

Галка сіла на палку.

Палка вдарила галку.

• Повільне читання;

• швидко по рядку;

• ще швидше;

• на одному подиху.

2) Гра «Слово-пеньок».

Роса

море

вода

роса

море

вода

коса

море

сода

роса

горе

вода

3) Читання індивідуальних таблиць-схем.

4) Читання на прискорення.

— Діти, а зараз ми згадаємо девіз нашого заняття:

Хто багато читає,

Той багато знає.

Хто швидко читає,

Той багато зробити встигає.

III. Повідомлення теми й мети уроку

— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з творчістю Йована Йовановича-Змая і його віршами «Послухаймо, що нам каже півень» , «Малий велетень», а також розвиватимемо навички швидкого читання.

1. Розповідь про творчість Йована Йовановича-Змая

2. Виразне читання вірша «Послухаймо, що нам каже півень»

3. Бесіда за змістом прочитаного. Робота в зошиті

— Чому півень такий гарний?

— Що, на вашу думку, потрібно для краси?

— Чому і як треба берегти своє здоров’я?

4. Робота над ілюстрацією до вірша

— Коли саме відбувалися події, які зображено на малюнку?

>> Фізкультхвилинка

5. Читання вірша «Малий велетень». Робота в зошиті

6. Аналіз прочитаного

— Доведіть, що цей вірш гумористичний.

— Чим вам подобається герой вірша?

IV. Узагальнення й систематизація знань

— Висловіть своє ставлення до прочитаного. (Робота в зошиті)

— Що вам сподобалося у віршах?

— Що не сподобалося? Чому?

— Чого вчать ці вірші?

V. Підсумок уроку

— Із творчістю якого поета ми ознайомилися?

— Чи виникло у вас бажання прочитати незнайомі вірші Йована Йовановича-Змая?