Корній Чуковський «Мийдодір». Урок-подорож - ПОЕТИЧНА СКРИНЬКА - урок 3 - 2 КЛАС
Розробки уроків - Зарубіжна література 2-4 класи
Мета: ознайомити учнів з життям і творчістю відомого російського письменника Корнія Чуковського; викликати інтерес до його творів; розвивати навички виразного читання; виховувати любов до здорового способу життя, вчити засуджувати лінощі і неохайність.
Обладнання: портрет К. Чуковського; малюнки; підручник; робочий зошит.
ХІД УРОКУ
І. Емоційне налаштування на урок
В школі справу хоч яку
Починаю по дзвінку.
Тож хвилини не втрачаймо,
Все нове запам’ятаймо.
— Діти, сьогодні ми вирушаємо у подорож. Але нам потрібно вибрати вид транспорту, яким ми будемо подорожувати. А допоможе нам у цьому загадка. (Робота в зошиті)
Полотно, а не доріжка,
Кінь біжить — стоніжка.
Кінь біжить,
Земля дрижить,
Із носа дим валить. (Потяг)
— Отже, транспорт вибрали, вирушаймо! Що потрібно взяти в дорогу, щоб час минув швидко, але з користю для пасажирів? (Настрій, упевненість, кмітливість, розум)
II. Актуалізація опорних знань
— Перша станція, до якої наближається наш потяг, називається «Розминка».
На станції головний — дід Буквоїд. Ось погляньте, що він накоїв. (Робота в зошиті)
«Му_а Цоко_уха»; «Ай_олить»; «Федо_ине го_е»; «Мий_одір»
— Поставимо букви на місце.
— До якого жанру належать твори, які ми щойно прочитали? (Казки)
— Які казки ми читали? (Народні, літературні)
— А чому їх так називають?
III. Повідомлення теми уроку
— Сьогодні на уроці ми ознайомимося із творчістю російського письменника К. Чуковського і його казкою «Мийдодір», а також розвиватимемо навички виразного читання.
>> Станція «Літературна»
1. Розповідь учителя про творчість письменника К. Чуковського
2. Виразне читання казки вчителем
— Чому від хлопчика утекли всі речі?
>> Фізкультхвилинка
3. Читання учнями казки «ланцюжком»
4. Аналіз змісту з елементами вибіркового читання. Робота в зошиті
— Як соромив хлопчика умивальник?
— Що зробив замазура?
— Чи змінили своє ставлення до хлопчика речі?
— Що прославляє ця казка?
— Чому так важливо дотримуватись чистоти?
>> Станція «Бажань». Робота в зошиті
>> Гра «Мікрофон»
— Розкажіть, як ви дбаєте про своє здоров’я.
IV. Підсумок уроку
>> Станція «Дім»
— Чи задоволеними ви повернулися додому з подорожі?
— На якій станції було найцікавіше?