Підсумковий урок. Сторінками улюблених книжок - ЛІСОВІ КАЗКИ - 2 КЛАС
Розробки уроків - Зарубіжна література 2-4 класи
Мета: перевірити рівень навчальних досягнень учнів за вивченими темами, їх вміння орієнтуватися в жанрах зарубіжної літератури; розвивати вміння аналізувати твори, пізнавальний інтерес до книги як до джерела знань; виховувати любов до читання, бережливе ставлення до книжок.
Обладнання: підручник; робочий зошит.
ХІД УРОКУ
I. Емоційне налаштування на урок
Станьте, діти, підтягніться,
Одне одному всміхніться.
Сядьте всі рівненько, починаємо працювати.
Вузлик знань ще один сьогодні будемо в’язати.
II. Актуалізація опорних знань.
>> Робота в зошиті
— Сьогодні ми будемо подорожувати сторінками улюблених книжок. Для того щоб впоратися із завданнями уроку, працюватимемо старанно, слухатимемо уважно.
Тож девізом будуть такі слова:
Не просто слухати, а чути,
Не просто дивитись, а бачити,
Не просто відповідати, а міркувати,
Дружно й плідно працювати.
III. Аукціон знань.
>> Робота в зошиті
— Із якими жанрами зарубіжної літератури ви ознайомились?
— Які розділи ви прочитали?
— Чим різняться авторські казки від народних?
— Назвіть авторів прочитаних творів. Доведіть, що письменники намагаються виховати в нас любов до природи, праці, людей.
— Який із прочитаних творів змусив вас замислитися над тим, що героєм може бути лише той, хто проявляє свою сміливість заради добра?
— Творчість якого письменника вас найбільше зацікавила?
— Як збагатилися ваші знання із зарубіжної літератури?
— Який висновок ви зробили для себе?
IV. Фізкультхвилинка
V. Узагальнення й систематизація знань
1. Робота над прислів'ями (робота в зошиті)
— Назвіть п’ять прислів’їв народів світу.
2. Пофантазуймо! (Робота в зошиті)
— Пригадайте щось цікаве із життя тварин і складіть свою казку.
VI. Підсумок уроку
— Чи сподобалося вам вивчати твори зарубіжної літератури? Примітка. Резервний урок учитель проводить за своїм конспектом, ураховуючи здібності та рівень навчальних досягнень учнів, за матеріалами робочого зошита або у формі свята-змагання тощо.