Розвиток зв’язного мовлення. Характеристика Попелюшки з однойменної казки Ш. Перро за простим планом - ЛІТЕРАТУРНА КАЗКА - I семестр

УСІ УРОКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 5 КЛАС

Мета: допомогти учням глибше зрозуміти характер героїні та його значення для розкриття головної думки твору; розвивати писемне мовлення учнів, образне та логічне мислення, вміння працювати з текстом художнього твору; виховувати кращі людські якості. обладнання: портрет письменника, ілюстрації до твору. теорія літератури: образ героя, план, художні засоби.

ХІД УРОКУ

I. Оголошення теми й мети уроку

II. Мотивація навчальної діяльності школярів

III. Робота над темою уроку

1. Колективне складання простого плану й підбір окремих цитат

Орієнтовний план

1) Хто така Попелюшка, чому одержала таке ім’я?

2) Яка дівчинка на вигляд у домі мачухи й на королівському балу?

3) Риси характеру Попелюшки. У чому вони виявляються?

4) Чим дівчина заслужила своє щастя?

5) Моє ставлення до Попелюшки.


2. Слово вчителя

— Цитата — це коротенькі уривки з твору, які підтверджують ваші судження про героїню. Цитати беруться в лапки.

Наприклад, пишучи про доброту Попелюшки та її незлостивість, уміння прощати, доречно навести такі слова з казки: «Якась інша дівчина за такі слова, певно, зіпсувала б злим сестрам зачіски», а Попелюшка «зачесала їх так гарно, що кращого годі було й бажати». Або: «Попелюшка сіла біля своїх сестер, привітно розмовляла з ними й почастувала їх апельсинами та лимонами... » Якщо речення велике, його можна скоротити, поставивши три крапки. Цитат має бути небагато 1-3. Обсяг твору — 3/4 сторінки. Однакові слова в реченнях поряд бажано не повторювати, заміняючи їх синонімами, займенниками або перебудовуючи речення.


3. Написання твору на чернетках

(Можна прослухати 1-2 твори й прокоментувати їх.)


4. Написання творів у чистовому варіанті

III. Підсумок уроку