Тематичне оцінювання № 2 - ЛІТЕРАТУРНА КАЗКА - I семестр
УСІ УРОКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 5 КЛАС
Мета: повторити й узагальнити навчальний матеріал; виявити рівень знань, умінь та навичок учнів з метою їх корекції; розвивати навички усного та писемного мовлення, творчі здібності учнів, пам’ять; виховувати почуття справедливості, поваги до людей добрих та працьовитих.
Обладнання: тести й тестові завдання.
Теорія літератури: літературна казка, герой художнього твору (образ, персонаж).
ХІД УРОКУ
I. Оголошення теми й мети уроку
II. Мотивація навчальної діяльності школярів
III. Основний зміст роботи
1. Інструктаж до написання тестів та виконання тестових завдань
2. Виконання тестових завдань (виконуються завдання усіх рівнів)
Варіант I
Початковий та середній рівні (кожна правильна відповідь — 1 бал)
1. У вступі до поеми «Руслан і Людмила» О. Пушкін:
а) уславив народну казку;
б) уславив свою няню, яка розповідала йому казкові історії;
в) розповів про історію створення поеми «Руслан і Людмила».
2. Визначте, про кого це сказано в казці Ш. Перро «Попелюшка»: була «такою чванливою та гордовитою, якої, світ світом, ніхто й не бачив».
а) Старшу сестру Попелюшки;
б) чарівницю;
в) мачуху.
3. Продовжте речення.
Збірка казок Шарля Перро називається...
Достатній рівень (кожна правильна відповідь — 2 бали)
1. Поясніть такі рядки зі вступу до поеми О. Пушкіна «Руслан і Людмила»: «Там руський дух...»
2. Охарактеризуйте образ Попелюшки з однойменної казки Ш. Перро.
Високий рівень (змістовна, правильна відповідь — 5 балів) Виконайте одне із завдань.
а) Доведіть або спростуйте твердження:
«У сучасному світі не може бути Попелюшок».
б) Напишіть твір «Що для мене значить казка».
Варіант II
Початковий та середній рівні (кожна правильна відповідь — 1 бал)
1. Лісовик, русалка, вовк, Яга, Кощей — це герої твору:
а) О. Пушкіна;
б) Ш. Перро;
в) братів Грімм.
2. Визначте, про кого сказано в казці Ш. Перро «Попелюшка»: «...дала сестрам мудрі поради і навіть запропонувала зачесати їх».
а) Чарівницю;
б) Попелюшку;
в) мачуху.
3. Продовжте речення.
У збірці Ш. Перро було... казок, наприклад,...
Достатній рівень (кожна правильна відповідь — 2 бали)
1. Поясніть вираз зі вступу до поеми О. Пушкіна «Руслан і Людмила»: «Там Руссю пахне!»
2. Охарактеризуйте коротко зведених сестер Попелюшки, її мачуху та батька.
Високий рівень (змістовна, правильна відповідь — 5 балів) Виконайте одне із завдань.
а) Доведіть або спростуйте твердження:
«У сучасному світі немає місця для казки».
б) Напишіть твір «Якби я була Попелюшкою» (для дівчинки), «Якби я був другом Попелюшки» (для хлопчиків).
IV. Підсумок уроку