Розвиток зв’язного мовлення. Твір про природу - ІЗ ДИТЯЧОЇ ЛІТЕРАТУРИ ХХ-ХХІ СТОЛІТТЯ - II семестр

УСІ УРОКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 5 КЛАС

Мета: викликати в учнів інтерес до читання книг про природу, до теми стосунків людини і природи; розвивати зв’язне мовлення учнів, образне мислення, вміння викладати власні думки та обґрунтовувати їх; виховувати любов до природи та бережливе до неї ставлення.

Обладнання: фотовиставка домашніх улюбленців, різних квітів, рослин, відеоматеріали.

Теорія літератури: описи різних видів — пейзаж, портрет, опис тварини, рослини; розповідь роздум, опис.

ХІД УРОКУ

I. Оголошення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності школярів

II. Основний зміст роботи

1. Інструктаж до написання твору про природу на основі прочитаних художніх книг та власних спостережень.

— Обравши тему («героя», об’єкт, предмет твору), визначте тип мовлення, який ви використаєте. Якщо писатимете про свого домашнього улюбленця, можна розповісти про його породу, звички, поведінку, цікаві випадки, які з ним траплялися (з тих, про які ви читали чи які спостерігали); обов’язково слід включити опис зовнішнього вигляду тварини. Закінчити твір можна роздумами й висновками про те, для чого людині потрібні домашні тварини (кішки, собаки, рибки, морські свинки, хом’яки, папуги, канарки) чи кімнатні рослини.

Коли описуватимете рослини, можна згадати легенди, повір’я, пов’язані з ними (наприклад, звідки виникла назва або легенда, скажімо, про цвіт папороті).

Обсяг твору — приблизно 3/4 сторінки. Твір складається з трьох частин — вступу, основної частини й висновку. Оформляється охайно й грамотно.


2. Написання твору на чернетці, перевірка його учнем (можна зачитати 2—3 твори й прокоментувати)


3. Оформлення роботи в чистовому варіанті

III. Домашнє завдання

Підготуватися до тематичного оцінювання.

IV. Підсумок урокуНа нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.