БРАТИ Я. І В. ГРІММ. ЗНАЧЕННЯ ЇХ ДІЯЛЬНОСТІ У ЗБИРАННІ Й ЗБЕРЕЖЕННІ ФОЛЬКЛОРУ. МОРАЛЬНІ ЦІННОСТІ В КАЗЦІ БРАТІВ ГРІММ ПАНІ МЕТЕЛИЦЯ

БРАТИ Я. І В. ГРІММ. ЗНАЧЕННЯ ЇХ ДІЯЛЬНОСТІ У ЗБИРАННІ Й ЗБЕРЕЖЕННІ ФОЛЬКЛОРУ. МОРАЛЬНІ ЦІННОСТІ В КАЗЦІ БРАТІВ ГРІММ ПАНІ МЕТЕЛИЦЯ

Зарубіжна література 5 клас розробки уроків

Мета: розкрити зміст і головну думку казки; зацікавити творчою спадщиною братів Грімм; удосконалювати навички виразного, вдумливого читання, переказу фольклорних творів; розвивати усне мовлення школярів; виховувати працелюбність та доброту, шанобливе ставлення до культури інших народів.

Обладнання: портрети братів Грімм, збірки їхніх творів, ілюстрації до них.

Хід уроку

I. Мотивація навчальної діяльності школярів

— У народі завжди вірили, що працьовита й добра людина отримує винагороду за своє праведне життя й стає щасливою. Тому про це в різних народів складено безліч казкових історій. Є така казка й у збірці братів Грімм, називається вона «Пані Метелиця». Через що сумувала героїня, чому раділа, чому не залишилася жити в доброї господині, ми дізнаємося, ознайомившись із цим твором. І кожен має зрозуміти, чому, читаючи цю казку, ми, сучасні люди, уболіваємо за героїню, засмучуємось або відчуваємо полегшення, коли історія завершується добре для доброї людини, а зла й вередлива — справедливо покарана.

II. Оголошення теми й мети уроку

III. Актуалізація опорних знань

1. Розповідь учнів про відомих збирачів фольклору

2. Переказ самостійно прочитаних казок братів Грімм

3. Визначення в казках головного конфлікту, реального та фантастичного

IV. Сприйняття та засвоєння нового матеріалу

1. Виразне читання казки братів Грімм «Пані Метелиця» з коментарями вчителя та поясненням незнайомих і малознайомих слів та виразів

Пасербиця — нерідна дочка для одного з подружжя;

гидка — негарна;

попелюшка — та дівчинка, яка виконує найбруднішу роботу в домі;

починок — намотані на паличку нитки;

мачуха — нерідна мати, дружина батька;

лаяти на всі заставки — сварити дуже голосно й образливо;

знепритомніла — утратила свідомість;

відлягло від серця — заспокоїлася;

пряжене — тушковане, приготоване на слабкому вогні;

бракує — не вистачає;

брама — ворота з надбудовою;

цямрина — частина колодязя, що виступає над землею;

терен — колючий чагарник;

загадувати роботу — давати завдання щось зробити;

гадаючи — думаючи.

2. Обмін враженнями про прочитане

Що вам найбільше сподобалося в казці? Чому?

V. Закріплення знань, умінь та навичок

Поєднайте означення з особами та предметами, які вони характеризують: пані метелиця брати Грімм

VI. Домашнє завдання

Навчитися виразно читати й переказувати казку «Пані Метелиця»; зробити ілюстрації.

VII. Підбиття підсумків уроку

Інтерактивна вправа «Мікрофон»

«Німецька казка «Пані Метелиця» нагадує мені...»;

«Найкраще читав (читала) (працював (працювала)) на уроці...»;

«Мені здається, що ця казка...».






Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.