Дидактичний супровід уроків світової літератури. 5 клас. І семестр - І. В. Царлова 2013
Вступ
Навчально-методичний посібник «Дидактичний супровід уроків. Світова література. 5 клас» є частиною навчально-методичного комплексу, що складається з двох частин: 1) «Програмно-тематичне планування вивчення курсу «Світова література. 5 клас», який розроблено за моделлю ПТПК В. І. Шуляра й пропонує увазі вчителів готове календарно-тематичне планування на перше півріччя 2013-2014 навчального року за новою програмою і 2) власне навчально-методичний посібник, результат роботи авторської творчої майстерні вчителів Миколаївської області, який дозволить учителям-практикам як використовувати розроблені завдання у підготовці до уроків, так і пропонувати їх учням-читачам для самостійної роботи вдома.
Даний посібник базується на досвіді «Архітектоніка, сюжетно-змістові лінії уроку літератури» В. І. Шуляра, технології ТОГІС Л. Гузєєва,
Технології проведення уроку з мультимедійною підтримкою, принципах особистісно зорієнтованого навчання, диференціації, компетентісного навчання.
Акцентуємо увагу, що картки до уроків не є конспектами, а відображають логіку діяльності учня із здобуття читацької компетентності під час вивчення як окремого твору, так і теми в цілому. Тому до використання поданих дидактичних матеріалів необхідно підходити творчо. Усі картки мають типову структуру від мотиваційного моменту до узагальнення (рефлексії). Також структурними компонентами карток є розділи: «Вивчаємо теорію літератури», «Тематичний словничок уроку», «Учительська підказка», «Це цікаво», що дозволяє реалізувати емоційно-ціннісну, компаративну, культурологічну лінії літературної освіти, передбачені новими Державними стандартами та новою програмою зі світової літератури. При цьому збережена авторська індивідуальність кожного вчителя-співавтора проекту.
Картки побудовані з урахуванням вікових особливостей учнів, матеріал дозволяє організувати фронтальну, індивідуальну, парну і групову форми роботи на уроці, а також реалізувати особистісний підхід. Система оцінювання передбачає як само- і взаємооцінку учнів, так і перевірку результатів учнівської діяльності учителем. Нижче пропонуємо Вашій увазі систему умовних позначок, що використовуються у картках.
Умовні позначки