Тематична атестація № 1 - МІФ І ЛІТЕРАТУРА - І семестр
Усі уроки Зарубіжної літератури 6 клас
Мета: підсумувати вивчене з теми «Міф і література»; перевірити рівень засвоєння навчального матеріалу в ігровій формі; повторити й узагальнити вивчене з теми; розвивати пам’ять, увагу, кмітливість; прищеплювати інтерес до міфів народів світу.
Обладнання: картки із завданнями; зображення міфологічних богів та героїв; книги міфів народів світу; міфологічний словник.
ХІД УРОКУ
I. Оголошення мети уроку
II. Гра за темою «Міфологія»
Робота в групах.
1-й конкурс. «Теорія літератури»
• Що таке міф?
• У чому його відмінність від казки?
• Що таке міфологія?
• Як називаються міфи про створення світу? (Космогонія)
• Як називаються міфи про виникнення людей? (Антропогонія)
• Яку назву мають міфи про кінець світу? (Есхатологічні)
• Чи у всіх народів є міфи?
• Чому виникали міфи?
2-й конкурс. Вікторина
1) Скільки років прожив бог Паньгу? (Не менше 36 тисяч років)
2) Який бог у слов’ян вважається першопредком? (Рід)
3) З чого створила людей богиня Нюйва? (З жовтої глини)
4) Що відчув Брахма, створивши світ? (Страх, самотність)
5) На скільки метрів у день виростав бог Паньгу? (На 3 м)
6) Бог Сонця у єгиптян. (Ра)
7) Як, за єгипетським міфом, з’явилися люди? (Зі сліз бога Ра)
8) Творець світу у єгиптян. (Птах, Атум)
9) Як з’явився у світі бог Сонця Ра? (У квітці лотоса)
10) Чому, за єгипетським міфом, небо і земля були розділені? (Щоб не сварилися)
11) Бог-громовержець у слов’ян. (Перун)
12) Скількох синів породив Брахма? (Шістьох)
3-й конкурс. «Розгадай анаграми»
1
Сонячне око у вигляді кобри. (Урей)
2
Єгипетська богиня світового порядку (Тефнут)
3
Індійський бог — хранитель Всесвіту. (Вішну)
4-й конкурс. «Знайди пару»
Підбери до грецьких назв богів відповідні римські:
Афродіта — (Венера) Артеміда — (Діана)
Діоніс — (Бахус) Гермес — (Меркурій)
Гефест — (Вулкан) Гера — (Юнона)
Зевс — (Юпітер) Афіна — (Мінерва)
5-й конкурс. «Впізнай символ»
Яким грецьким богам та героям відповідають дані символи? Впиши у клітинки їхні імена.
6-й конкурс. «Знайди всьому своє місце»
Поєднай лініями назви богів та їх релігії.
Арес |
бог — покровитель мистецтв |
Гера |
богиня мудрості, ремесел та війни |
Посейдон |
бог розваг та вина |
Афіна |
богиня краси та любові |
Афродіта |
богиня шлюбу |
Деметра |
богиня мисливства, лісів і гір |
Артеміда |
богиня родючості, хліборобства |
Аполлон |
бог-вісник, покровитель торгівлі |
Гермес |
бог моря й мореплавства |
Діоніс |
верховний бог, цар і батько богів і людей |
Зевс |
бог війни |
7-й конкурс. «Весела перерва»
Уяви, що ти запізнився на урок. Яке виправдання ти б використав, якби урок проводила...:
• Афродіта?
• Афіна?
• Зевс?
• Артеміда?
• Посейдон?
• Гермес?
Наприклад, на уроці у Артеміди можна було б сказати, що запізнився через чергову акцію місцевого Грінпісу, а Афродіті пояснити, що робила нову модну зачіску чи не могла залишити коханого.
8-й конкурс. «Метаморфози»
Як давні греки пояснювали виникнення...:
• Молочного (Чумацького) шляху та білих водяних лілій?
• троянд та анемонів?
• лаврового дерева?
• квітки нарциса?
9-й конкурс. «Фразеологізми міфологічного походження»
Поясніть значення фразеологізмів: титанічна боротьба, танталові муки, сізіфова праця, нитка Аріадни, троянський кінь, ахіллесова п’ята, авгієві стайні, яблуко розбрату.
ІІІ. Підбиття підсумків гри
Оцінювання.