Написання твору-опису за картиною

Написання твору-опису за картиною

Зарубіжна література 6 клас І семестр розробки уроків

Мета: учити добирати, систематизувати робочий матеріал до твору; розвивати мовлення, уміння логічно і послідовно висловлювати думки; розвивати навички аналізу, спостереження, асоціативне мислення, естетичні смаки, виховувати любов і повагу до рідної мови, мистецтва, природи.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Ознайомлення з темою, метою і завданнями уроку

III. Актуалізація знань, умінь і навичок.

Евристична бесіда.

— Що таке мистецтво? (Мистецтво — один із видів людської діяльності, в якому художньо відображається внутрішній світ людини та світ, який її оточує.)

— Які види мистецтва ви знаєте? (Література, живопис, музика, театр, скульптура, кіно, театр і т.д.)

Учитель. Кожний вид мистецтва має свій спосіб відображення навколишнього світ , у ньому використовуються характерні саме для нього матеріали і він по-різному задовольняє людські вимоги. Живопис — найпопулярніший вид образотворчого мистецтва.

— Чи доводилося вам споглядати твори живопису в художніх музеях, на виставках?

— Як художники виконують свої картини? (Кольоровими фарбами на стіні, папері чи полотні).

— Що допомагає, впливає на майстерність художника? (Навколишній світ, світ людських почуттів, характерів, спостереження за природою, сміливі фантазії).

«Поміркуймо разом»

Учитель. Сьогодні є чудові фотоапарати, відеокамери, які можуть залишити на згадку і портрет друга, і цікаві моменти відпочинку. І пам’‎ятки архітектури, і мальовничі пейзажі. Можливо, цього достатньо?

— Чому твори, виконані художниками, цінуються? (Художник зображує головне, відкидаючи випадкові речі, а ще майстер малює сутність, душу, зміст, а фотографії, на жаль, це не під силу).

IV. Робота над твором за картиною.

Скласти усний твір-опис за картиною, дотримуючись плану:

1. Загальна характеристика композиції картини (яка панорама відкривається перед глядачем).

2. Перший план картини.

3. Другий план полотна.

4. Використання художником кольорів як засобу увиразнення основної думки твору.

5. Які думки і почуття викликає картина?

V. Підсумок.

VІ. Домашнє завдання.

Повторити вивчений матеріал, підготуватися до контрольної роботи.






Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.