КОНТРОЛЬНА РОБОТА №6 ЗА ТЕПЛОЮ «ЛІТЕРАТУРА XX—XXI СТ.» - ЛІТЕРАТУРА XX—XXI СТ.
Розробки уроків - Зарубіжна література 8 клас - 2016 рік
Мета: визначити рівень засвоєння учнями знань із вивченої теми, навчати практично застосовувати вивчений матеріал; розвивати письмове мовлення, уміння концентруватися; виховувати охайність, старанність.
Обладнання: картки з завданнями контрольної роботи (для кожного учня).
Перебіг уроку
І. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
Учитель роздає учням картки з завданнями контрольної роботи (у двох варіантах).
II. ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ
- Написання контрольних робіт
Варіант І
Початковий рівень
(за кожну правильну відповідь нараховується 0,5 бала)
1. Укажіть, яку літературу представляє А. де Сент-Екзюпері.
а) Американську;
б) англійську;
в) німецьку;
г) французьку.
Відповідь: г.
2. Укажіть, кому присвячено твір А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц».
а) Матері письменника;
б) другові письменника;
в) дружині письменника;
г) французьким льотчикам.
Відповідь: б.
3. Укажіть ім'я наставника Джонатана Лівінгстона у творі Р. Баха.
а) Салліван;
б) Чіанг;
в) Флетчер Лінд;
г) Чарльз Роланд.
Відповідь: а.
4. Укажіть назву місцевості, де за вироком Зграї опинялися Вигнанці (твір Р. Баха «Чайка Джонатан Лівінгстон»).
а) Далекі Скелі;
б) Коло Ганьби;
в) Неприступна Скеля;
г) Узбережжя Самотності.
Відповідь: а.
Середній рівень
(за кожну правильну відповідь нараховується 1 бал)
5. Напишіть, кому з героїв твору А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц» належать слова: «Узнати можна лише те, що приручиш <...>.
Людям уже бракує часу щось узнавати. Вони купують готові речі в торгівців. Але ж немає таких торгівців, що продавали б приятелів, і тим-то люди не мають приятелів».
Відповідь: лисові.
6. Назвіть ознаки казки у творі А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц».
Відповідь: захопливість оповіді, простота мови, фантастичні персонажі (звірі, які вміють розмовляти) та обставини.
7. Укажіть, які дві системи цінностей протиставлені у творі Р. Баха «Чайка Джонатан Лівінгстон».
Відповідь: система цінностей Зграї, для котрої найважливіше — матеріальне, їжа, і система цінностей Джонатана, який прагне ідеального, самовдосконалення.
Достатній рівень
(за кожну правильну відповідь нараховується 2 бали)
8. Запишіть людські риси, які уособлює головний герой твору А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц».
Відповідь: здатність сприймати світ таким, яким він є, а не крізь призму сталих законів і стереотипів; любов до пізнання та пошуку істини; дитяча цікавість, відкритість світові; здоровий глузд; уміння жити осмислено.
9. Запишіть проблеми, поставлені Р. Бахом у творі «Чайка Джонатан Лівінгстон».
Відповідь: проблема вибору між духовним і матеріальним; проблема стосунків між батьками і дітьми (образи Джонатана і його батька з матір’ю), особистістю і суспільством; проблема ролі в суспільстві тих, завдяки кому здійснюється прогрес; проблема пошуку власного життєвого шляху.
Високий рівень
(за повне розкриття теми нараховується 3 бали)
10. Напишіть невеликий твір-роздум на одну з запропонованих тем.
а) Земля очима маленького принца (за твором А. де Сент-Екзюпері).
б) Чого я навчився від Джоанатана Лівінгстона? (за твором Р. Баха.)
Варіант II
Початковий рівень
(за кожну правильну відповідь нараховується 0,5 бала)
1. Укажіть, як оповідач твору А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц» опинився в пустелі.
а) Здійснив вимушену посадку літака через несправність мотора;
б) брав участь в експедиції з пошуку води;
в) брав участь у розвідуальній експедиції з пошуку секретних аеродромів ворога;
г) брав участь у рятувальній операції з розшуку дитини.
Відповідь: а.
2. Укажіть назву астероїда маленького принца.
а) Марс-4;
б) №3251;
в) В-612;
г) астероїд Рожі.
Відповідь: в.
3. Укажіть, яку літературу представляє Р. Бах.
а) Американську;
б) англійську;
в) канадську;
г) німецьку.
Відповідь: а.
4. Укажіть, кого Р. Бах згадує в епіграфі-присвяті до твору «Чайка Джонатан Лівінгстон».
а) Легендарного пілота Дж. Лівінгстона, ім’ям якого названо головного героя твору;
б) усіх авіаторів, хто сміливо прямував до мрії, незважаючи на небезпечні перешкоди;
в) маленького принца — героя твору А. де Сент-Екзюпері;
г) справжнього Джонатана-чайку, що живе в душі кожної людини.
Відповідь: г.
Середній рівень
(за кожну правильну відповідь нараховується 1 бал)
5. Напишіть, кому з героїв твору «Маленький принц» належать слова: «У кожної людини свої зорі. Для одних, тих, хто подорожує, вони дороговказ. Для інших це просто маленькі вогники. Для вчених зірки — наукова загадка. Для мого ділка вони золоті. Але всі ці зорі німі. А ти матимеш такі зірки, яких більше ні в кого немає...»
Відповідь: маленькому принцу.
6. Укажіть, які світи протиставлені у творі А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц».
Відповідь: світ дітей світові дорослих.
7. Назвіть ознаки жанру притчі у творі Р. Баха «Чайка Джонатан Лівінгстон».
Відповідь: широта узагальнення, наявність алегорії, схематичність героїв (відсутність описів зовнішності, детально опрацьованих характерів), невизначеність місця та часу дії.
Достатній рівень
(за кожну правильну відповідь нараховується 2 бали)
8. Запишіть проблеми, поставлені А. де Сент-Екзюпері у творі «Маленький принц».
Відповідь: проблеми істинних і помилкових цінностей, кохання та дружби, відповідальності перед близькими, сенсу буття людини, збереження дитячого світосприйняття.
9. Запишіть людські риси, які уособлює чайка Джонатан Лівінгстон.
Відповідь: прагнення свободи, незалежності від матеріального світу, самовдосконалення; потяг до високих ідеалів; безстрашність у відкритті нового; вміння любити тих, хто ненавидить і не розуміє тебе.
Високий рівень
(за повне розкриття теми нараховується 3 бали)
10. Напишіть невеликий твір-роздум на одну з тем.
а) Чому треба залишатися дитиною в душі (за твором А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц»).
б) Якою була б доля Зграї, якби в ній не було Джонатана Лівінгстона (за твором Р. Баха).
- Збір учителем контрольних робіт
III. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Підготуватися до уроку узагальнення вивченого за рік.
Індивідуальне завдання. Підготувати коротке представлення письменника чи поета, твори якого вивчали у 8 класі; представлення літературних персонажів із вивчених творів.