ПЕРЕДМОВА

ПЕРЕДМОВА

Конспекти уроків - ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА 8 клас - Куцінко О. Г. - 2017 рік

Зарубіжна література в контексті сучасної педагогіки створює сприятливі передумови для залучення учнів до скарбниці світової культури, загальнолюдських і національних духовних цінностей, виховання естетичного смаку, високої читацької і загальної культури. Для сучасного учня урок літератури є не просто формою організації навчання, а передусім можливістю духовного спілкування з однолітками, зустрічі з прекрасним. Восьмикласник має не перебувати урок, а відчувати свою причетність до всього, що відбувається на ньому, долучатися, опрацьовуючи навчальний матеріал, до власної дослідницької діяльності. Особливо це залишається актуальним з огляду на те, що кількість годин, відведена на вивчення тем, не змінюється, а матеріалу для опрацювання досить багато.

Авторка запропонованого посібника мала на меті максимально допомогти учителям під час їхньої підготовки до уроків, враховуючи основні завдання особистісно орієнтованого навчання, вимоги до сучасного уроку та конкретні вимоги до рівня навчальних досягнень учнів із зарубіжної літератури, закладені у «Державних вимогах до рівня загальноосвітньої підготовки учнів згідно з чинною програмою та з урахуванням змін і доповнень (див. Додаток до листа Міністерства освіти і науки України від 26.06.2015 р. № 1/9-305).

Розробляючи плани-конспекти уроків, авторка пам’‎ятала, що уроки слід проводити у формах, адекватних предмету: ці уроки мають вирізнятись одухотвореністю, емоційною насиченістю, діалогічною взаємодією між учасниками навчально-виховного процесу, адже вони спрямовані на формування індивідуального підходу до літератури. З метою залучення до навчальної діяльності усіх учнів авторка, проектуючи уроки, керувалась прийомами критичного мислення й активними методами навчання, описи яких також подано у планах-конспектах. Достатньо уваги приділено груповим формам роботи, виконанню випереджальних завдань, залученню окремих учнів до проведення уроку, формам рольової гри, бесідам з елементами дискусії, залученню інших видів мистецтва. Значну увагу приділено використанню міжлітературних та міжпредметних зв’‎язків і мультимедійних засобів подання матеріалу з опорою на візуальну пам’‎ять.
На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.