Міфи Троянського циклу. Троя. Паріс викрадає Єлену. Облога Трої. Смерть Ахілла. Троянський кінь (2-3 за вибором учителя). Відображення історичних подій у міфах Троянського циклу. Ключові образи циклу. Міфологічні символи (яблуко розбрату, троянський кінь та ін.) - АНТИЧНІСТЬ

Міфи Троянського циклу. Троя. Паріс викрадає Єлену. Облога Трої. Смерть Ахілла. Троянський кінь (2-3 за вибором учителя). Відображення історичних подій у міфах Троянського циклу. Ключові образи циклу. Міфологічні символи (яблуко розбрату, троянський кінь та ін.) - АНТИЧНІСТЬ

Конспекти уроків - ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА 8 клас - Куцінко О. Г. - 2017 рік

Мета:

навчальна: поглибити знання про давньогрецьку міфологію; ознайомитись з найвідомішими міфами Троянського циклу; дати поняття про ключові образи циклу;

розвивальна: розвивати зв'язне мовлення та читацькі інтереси учнів;

виховна: виховувати інтерес до вивчення міфології різних народів.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань і формування на їх основі вмінь та навичок учнів.

Обладнання: ілюстрації до міфів Троянського циклу; тексти.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

Бесіда

• Що таке міф?

• Як ви розумієте поняття міфології?

• Укажіть характерні особливості міфів.

• Що ви знаєте про героїв міфів?

• Які цикли міфів ви знаєте?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Слово вчителя

— У давньогрецькій міфології міфи Троянського циклу посідають особливе місце. Сучасний світ знає про ці сюжети в основному завдяки епосу Гомера «Іліада». Однак ще до нього у грецькому фольклорі побутували сюжети, які розповідали про Троянську війну. Як і годиться міфу, у цій історії було багато персонажів, пов’‎язаних з релігією і богами. Тому сьогодні ми й ознайомимося з окремими із міфів для того, щоб у подальшому краще розуміти творчість щойно згаданого Гомера.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Лекція вчителя

— Назва цього циклу пов’‎язана із містом Троєю. Дослідниками доведено, що це місто було розташоване у Малій Азії (територія сучасної Туреччини) і припинило своє існування приблизно в кінці XIV — на початку XIII століття до н. е.

Троянські міфи розповідають про війну між греками, які називали себе ахейцями, і троянцями. За переказами, війну розпочали греки. У Давній Греції вважали, що Троянська війна почалася або тому, що всемогутній Зевс забажав зменшити кількість людей на землі, або тому, що вирішив дати змогу прославитися героям.

Поки під час розкопок Генрі Шліман, що очолював німецьку експедицію, не знайшов стародавнє місто, його переважно вважали легендою. Дослідники у своїх пошуках спиралися не тільки на «Іліаду», але й на «Кипрії» — одну з поем троянського циклу, історія у якій хронологічно розпочинає епічний цикл, описуючи події, що передували війні, а за нею йдуть події, викладені в поемі «Іліада».

2. Робота з репродукцією картини Гавіна Гамільтона «Викрадення Єлени» (в парах)

• Розгляньте репродукцію картини Гамільтона «Викрадення Єлени».

• Який епізод міфу відобразив митець?

• Підберіть цитати з тексту для характеристики Єлени та Паріса.

Гавін Гамільтон. Викрадення Єлени. 1784 р.

3. Робота з текстом

• Переказ учнями прочитаних вдома міфів «Суд Паріса», «Паріс викрадає Єлену», «Ахілл», «Облога Трої», «Загибель Патрокла», «Смерть Ахілла», «Троянський кінь».

V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

1. Бесіда

— Які фразеологізми міфологічного походження ви запам’‎ятали? Поясніть їх значення.

2. Рефлексія

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підготувати повідомлення про Гомера.