Біблія як основа двох релігій - юдейської та християнської. Структура Біблії, її складники. Зв’‎язок Біблії з історією і міфологією - СВЯЩЕННІ КНИГИ ЛЮДСТВА ЯК ПАМ’‎ЯТКИ КУЛЬТУРИ І ДЖЕРЕЛО ЛІТЕРАТУРИ

Біблія як основа двох релігій - юдейської та християнської. Структура Біблії, її складники. Зв’‎язок Біблії з історією і міфологією - СВЯЩЕННІ КНИГИ ЛЮДСТВА ЯК ПАМ’‎ЯТКИ КУЛЬТУРИ І ДЖЕРЕЛО ЛІТЕРАТУРИ

Конспекти уроків - ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА 8 клас - Куцінко О. Г. - 2017 рік

Мета:

навчальна: ознайомити учнів з історією виникнення Біблії, повторити відомості про її структуру та історію створення; поглибити поняття про міф, міфологічний образ;

розвивальна: розвивати пам'ять, уяву, навички вдумливого читання;

виховна: виховувати в учнів терпимість та толерантне ставлення до вірувань інших.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань і формування на їх основі вмінь та навичок учнів.

Обладнання: мультимедійний проектор, ілюстративний матеріал.

Бог є Господом усіх подій, і ніщо не може статися без Його дозволу.

Ж. Круасан

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Слово вчителя

— В океані книжок є такі, що стали материками духовності цілих народів. Особливе місце серед них належить релігійним текстам, які часто називають богонатхненними. Так, наприклад, давні індійці вважали Веди божественним одкровенням, що відкривалося лише втаємниченим. Мусульмани всього світу надзвичайно шанують місяць рамадан, бо вірять, що саме тоді Мухаммед отримав Коран від Аллаха. А український Президент під час інавгурації присягає на вірність країні та її народу, поклавши руку на Пересопницьке Євангеліє (1561), де Божі заповіді вперше з’‎явилися нашою рідною мовою. Саме про Біблію та найвідоміші біблійні тексти сьогодні ми розпочинаємо розмову.

III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Методика взаємозапитань

(Учні озвучують запитання для взаємоперевірки, підібрані вдома, дають на них відповіді.)

IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Слово вчителя

— Слово Біблія давньогрецького походження. Мовою древніх греків воно означало книги. У наш час ми позначаємо цим словом не всякі книги, а одну певну книгу, що утворена з декількох десятків окремих релігійних творів. Це книга, яку віряни християнської та іудейської релігії вважають своїм Святим Письмом.

Писання Біблії тривало майже 1600 років, починаючи від 1513 року до Різдва Христового. У ньому брали участь 40 осіб (усі не прості люди, а обрані Богом, які праведно жили) — пророки й апостоли.

Новий Заповіт дійшов до нас у майже 5000 варіантах більш-менш повних давніх рукописів. Проте один із папірусів викликав справжню сенсацію в наукових колах. Йдеться про три невеликі фрагменти рукопису Євангелія від Матвія, які містять частини десяти віршів з 26-го розділу. Дослідження показали, що він був написаний до 70-го року.

Усі згадані книги були відібрані церквою з великої кількості інших текстів, які не увійшли до Біблії і відомі під назвою «апокрифічні» (такі, що перекручували зміст переданих подій, висловлювань, законів, часто мали сумнівне походження й мали розбіжності із церковним ученням).

2. Структура Біблії

(Виступ учня за заздалегідь підготовленим матеріалом.)

— Біблія — священна книга християнства, що має дві частини: Старий Заповіт і Новий Заповіт. Усього у складі Біблії 66 книг (за православним каноном), створених різними авторами. Окрім канонічних книг, існують і неканонічні книги — апокрифи.

Старий Заповіт налічує 39 книг. У них йдеться про створення світу, гріхопадіння, взаємини Бога з вибраним ним народом Ізраїлю. Структура Старого Заповіту така:

• доісторичні книги;

• історичні книги;

• навчальні (поетичні) книги;

• пророчі книги.

Час створення — близько XIII ст. до н. е. — І ст. до н. е. Мова — давньоєврейська та арамейська.

Новий Заповіт охоплює 27 книг: чотири Євангелія, діяння Апостолів, 21 послання Апостолів та книгу Об’‎явлення Іоанна Богослова (Апокаліпсис). У цих книгах йдеться про життя та вчення Ісуса Христа, виникнення та існування перших християнських общин, про кінець світу, друге пришестя Христа та тисячолітнє царство Боже після Страшного суду.

3. Біблія в Україні. Пересопницьке Євангеліє

(Демонстрування вчителем мультимедійної презентації.)

— У другій половині IX століття просвітники Кирило і Мефодій переклали новозавітні книги слов’‎янською мовою. Найдавніша пам’‎ятка цього перекладу відома як Остромирове Євангеліє. Першою друкованою книгою в Україні став «Апостол» Івана Федорова (Львів, 1574 р.). Першим повним друкованим виданням усіх книг Святого Письма церковнослов’‎янською мовою була Острозька Біблія Івана Федорова (1581 р.).

V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Рефлексія. Інтерактивна вправа «Продовж фразу»

Сьогодні на уроці новим для мене було...

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Прочитати оповіді про створення світу, Каїна і Авеля та 10 заповідей Божих (для всіх учнів); випереджувальне завдання: підготувати виразне читання вищезгаданих оповідей.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.