Новий Заповіт (Євангеліє). Морально-філософський зміст біблійних сюжетів і образів - СВЯЩЕННІ КНИГИ ЛЮДСТВА ЯК ПАМ’‎ЯТКИ КУЛЬТУРИ І ДЖЕРЕЛО ЛІТЕРАТУРИ

Новий Заповіт (Євангеліє). Морально-філософський зміст біблійних сюжетів і образів - СВЯЩЕННІ КНИГИ ЛЮДСТВА ЯК ПАМ’‎ЯТКИ КУЛЬТУРИ І ДЖЕРЕЛО ЛІТЕРАТУРИ

Конспекти уроків - ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА 8 клас - Куцінко О. Г. - 2017 рік

Мета:

навчальна: продовжити ознайомлення з Біблією, пояснити відмінності між Старим Заповітом та Новим Заповітом; ознайомити зі змістом окремих євангельських притч; поглибити знання учнів про притчу;

розвивальна: розвивати логічне мислення та увагу;

виховна: виховувати повагу до християнського вчення та прагнення високих моральних ідеалів.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань і формування на їх основі вмінь та навичок

учнів.

Обладнання: Біблія (видання для дітей); ілюстрації до біблійних оповідей.

І Слово сталося тілом, і перебувало між нами,

повне благодаті та правди, і ми бачили славу Його,

славу як Однородженого від Отця.

Євангеліє від Іоанна. 14

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Бесіда

• Чому Біблія має таку назву?

• Що ви знаєте про час появи Біблії?

• Ким і якими мовами її писали?

• Скільки частин має Біблія?

• Що таке притча?

• Що таке алегорія?

• Які життєві цінності утверджують у Книзі книг?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Слово вчителя

— Під час ознайомлення з Біблією ви зазначили, що серед життєвих орієнтирів, які визначає книга, є такі поняття, як порядність, відповідальність за свої вчинки, чесність, відданість Богові та любов.

Слово любов у Біблії асоціюється з іменем Ісуса Христа, який став проповідником нової віри — християнства. Саме він закликав відмовитись від будь-якої помсти й любити ближнього свого, як самого себе. Про життя та смерть Ісуса Христа, його вчення і послідовників розповідається в Новому Заповіті, з яким ми сьогодні й працюватимемо.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Словникова робота

Біблія — книга.

Заповіт (Завіт) — Союз.

Ісус — Спаситель.

Христос — Месія.

Євангеліє — блага звістка.

2. Загальні відомості про Євангеліє

Слово вчителя

Євангеліє — головна частина Нового Заповіту. Євангеліє містить розповіді про Ісуса Христа, його життя, вчення, смерть і воскресіння. Християнською церквою канонізовано (оголошено священними і внесено до Нового заповіту) чотири Євангелія: Євангеліє від Матвія, Євангеліє від Марка, Євангеліє від Луки, Євангеліє від Івана.

З точки зору багатьох спеціалістів, канонічні Євангелія, котрі було визнано дуже рано, відрізняються від апокрифів по-перше, своєю простотою та правдивістю; по-друге, мають найдавніше походження; по-третє, правильно подають догматичні питання, що є запорукою чистоти віровчення; по-четверте, підкріплені авторитетом апостолів або їхніх безпосередніх учнів.

Христос навчав людей притчами: «Відкрию у притчах уста свої, розповім таємниці від почину світу». З деякими із притч ми сьогодні ознайомимося.

3. Читання та аналіз євангельських притч

Притча про сіяча (Євангеліє від Матвія; 13:1-23)

• Чому Христос говорив притчами?

• У чому суть притчі про сіяча?

• Укажіть приклади алегорій у притчі.

• Доведіть, що ця розповідь справді є притчею.

Притча про загублену вівцю й загублену драхму (Євангеліє від Луки; 15:1-10)

• Укажіть приклади алегорій у притчі.

• У чому суть цієї притчі?

• Як саме Христос відповідає на слова дорікання з боку фарисеїв та книжників?

• Чому Христос підкреслює, що і людина, і Бог однаково радіють, що загублене було знайдено?

Притча про блудного сина (Євангеліє від Луки; 15:11-32)

• Чи правильно вчинив батько, відпустивши сина?

• Чому батько простив молодшого сина?

• Як ви розумієте слова батька про сина: «Був мертвий і ожив»?

• Що могло б статись, якби батько сина не простив?

• Який висновок із цієї притчі ми можемо зробити для себе?

• Чи перші дві притчі допомагають зрозуміти суть викладеного у третій?

V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

1. Інтерактивна вправа «Продовж речення»

• «Притча — це...»

• «Найвідоміші біблійні притчі належать...»

• «Своїми притчами Христос навчав...»

• «Із євангельських притч для себе ми можемо взяти...»

• «Згідно з християнською мораллю сенс людського життя полягає в тому, щоб...»

2. Рефлексія

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Прочитати притчі про гірчичне зерно (Євангеліє від Матвія; 13) та про бідного самаритянина (Євангеліє від Луки; 10), підготувати їх переказ (для всіх учнів); підготувати повідомлення про втілення біблійних сюжетів у творах мистецтва (для окремих учнів).







На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.