Розвиток медіакомпетентності учнів на уроках зарубіжної літератури - О. М. Казакова, Г. В. Пономаренко 2021 Головна

Частина 2.Розвиток медіакомпетентності учнів на уроках зарубіжної літератури

Міфи про Геракла. Поетизація в образі Геракла могутності й мужності, що покликані на боротьбу зі злом (6 клас)

Поворозник Олександра, учитель зарубіжної літератури Калинівського ЗЗСО І—ІІІ ступенів Березанської селищної ради

Мета уроку: закріпити знання учнів про міф, його різновиди; узагальнити вивчене з міфів про Геракла; розвивати вміння давати характеристику герою, аргументувати власну думку; розвивати вміння стисло переказувати та відповідати на запитання за змістом прочитаного, формувати стійкі життєві принципи у подоланні життєвих перешкод; виховувати в здобувачів освіти кращі моральні якості на прикладі подвигів Геракла.

Обладнання: проектор та комп’ютер для бліц-опитування, демонстрації ілюстрацій до міфів про Геракла; аркуші паперу та олівці для скетчноутінгу.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Робота над темою уроку

1. Актуалізація опорних знань учнів.

Бліц-опитування (запитання висвічуються на проекторі).

- Що таке міф?

- Назвіть справжнє ім’я Геракла?

- Яке значення слова «геракл» ?

- Що завадило Гераклу стати правителем Микен?

- Які два подвиги Еврисфей не зарахував Гераклу?

- Поясніть значення поняття «гігантоманія»?

- Назвіть небесні тіла, які елліни пов’язували з іменем Геракла?

- Чому Геракл став улюбленим героєм еллінів?

- Наведіть приклад крилатих висловів, що пов’язані з іменем Геракла?

2. Скетчноутінг

Учні узагальнюють вивчене про подвиги Геракла та працюють над візуалізацією своїх ідей для кращого розуміння та формування цілісного образу Геракла. Діти об’єднуються в групи та отримують аркуші паперу.

Завдання: за допомогою техніки скетчноутінг (метод передбачає коротко та швидко фіксувати ідеї, з’єднувати їх за допомогою замальовок або нотаток, а потім презентувати візуально) визначити основні риси героя, в чому привабливість образу Геракла; описати своє ставлення до Геракла; які якості йому допомагають звершувати подвиги. Презентація візуалізацій та обговорення створених скетчів в класі.

3. Робота з таблицею подвиги Геракла. Внесення відомостей.

4. Зіставлення ілюстрацій (додаток 1) з назвами подвигів Геракла (робота з проектором).

5. Складання сенкану.

III. Підбиття підсумків уроку.

- Що зацікавило вас на уроці?

- Що нового сьогодні Ви дізналися на уроці? Чого навчилися?

- Оберіть смайлик, який передасть Ваш емоційний стан.

IV. Оцінювання діяльності учнів

V. Оголошення та пояснення домашнього завдання

1. Підготувати стислий переказ або буктрейлер до улюбленого міфу.

2. Скласти кросворд або питання до міфу, який сподобався найбільше.

Додаток 1


Посилання на схожі матеріали:

Дата останньої редакції: 02 березня 2026

Пошук на сайті

📚 Асистент з літератури
Вітаю! Я допоможу вам розібратися з творами зарубіжної літератури — аналіз, образи героїв, біографії авторів. Просто напишіть наприклад назву твору чи автора. Про що запитаєте?
ШІ‑Асистент