Частина 3. Розвиток медіакомпетентності учнів: медіазаняття
Медіазаняття «Моя майбутня професія (моделюємо банер)»
Колива Олена, учитель зарубіжної літератури Галаганівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад І - ІІІ ступенів — дошкільний навчальний заклад» Снігурівської районної ради
|
Категорія учасників |
Учні 10-11 класів |
|
Мета |
Формувати чітке уявлення про значення медіаграмотності в житті людини; розвиток медіакомпетеності учнів 10-11 класів: уміння захистити себе в умовах будь-якої інформації, що перевантажує сприйняття людини; виховувати високу медіа культуру; навчити створювати власні веб-елементи (банер) |
|
Які навички/компетентності розвиває |
Медіаграмотність, критичне мислення, цифрова безпека, соціальна толерантність. |
|
Допоміжний та роздатковий матеріал |
Комп’ютер з програмним забезпечення, мультимедійний пристрій, роздатковий матеріал. |
|
Орієнтовний час тренінгу |
45 хвилин |
|
Медіаконтент (назви відео або інших матеріалів) |
|
Стрічка в Google Chrome Освітні онлайн платформи |
Хід заняття
Тема: «Моделюємо банер «Моя майбутня професія»
Істинний скарб для людей — уміння працювати. (Езоп)
Слово вчителя:
У житті людини бувають моменти, коли їй доводиться робити вибір. Вибір, від якого надалі залежатиме її доля. Якою вона буде? Як важливо не помилитися! Як не помилитися і знайти свою, тільки свою дорогу в професії? Відповідь має бути тільки одна. У кожного є свій шлях! Який? Давайте разом спробуємо зазирнути в цей світ професій. Отже, я зробила свій вибір, я — педагог. — А про яку професію мрієте ви? (Відповіді учнів.) Але ми сьогодні поговоримо не про саму професію в цілому, а про те як поєднати її з медіатекстами.
(учні розгадують та пояснюють епіграф, за допомогою хмарки слів)
Тому пропоную вам трішки повчитися як зацікавити і переконати інших, що саме ваша майбутня професія буде їм цікава і корисна.
Уявіть собі, що ви закінчили школу, здобули вищу освіту і вже працюєте за фахом, або займаєтесь улюбленою справою.
Пропоную вам створити банер, тобто розрекламувати те чим ви займаєтесь. Саме про це ми сьогодні поговоримо: що таке банер, види банерів, їх призначення, ознайомитеся з програмами для створення банерів і самі будете його створювати.
Банери — це зображення рекламного характеру. Вони можуть містити приховану і пряму рекламу чогось або когось.

Рекламні банери класифікуються за цілою низкою параметрів. Наприклад, залежно від кінцевого результату виділяють такі види оголошень:

Банерні оголошення розміщуються в найрізноманітніших місцях інтернет-сайтів.
За локалізацією блоків банери діляться на такі види:

Залежно від вибраного формату рекламні блоки класифікуються на:

Основним матеріалом для виготовлення банерів служать спеціальні банерні тканини (backlit, blackout, frontlit).

Слово вчителя:
У сюжет будь-якого Банера містить три складові: зав’язка, розвиток і розвязка.

У вас є всі шанси завоювати прихильність потенційного покупця в випадку, коли на банері чітко і ясно прописана цікава пропозиція. Наприклад, акційна ціна на певний товар чи групу товарів. Важливо чітко вказувати дану пропозицію без всіляких «якщо», «тоді», «у випадку» і так дальше. Також, не варто на банері писати багато тексту, особливо дрібним шрифтом.
Ну і звичайно, не варто використовувати для створення банерів фотографії взяті з відкритого доступу в Інтернеті. Ви запитаєте: чому? Якщо ви взяли цю фотографію з відкритого доступу, ваш потенційний клієнт уже міг бачити це фото на іншому сайті чи в результатах пошуку. Пам’ятаємо, що ваш відвідувач попав на ваш сайт певної тематики, а це значить, що цілком ймовірно він уже шукав подібне і міг бачити таке фото. Одне і теж фото на різних сайтах відлякують відвідувачів.
Тому для створення банерів для сайту завжди використовуйте оригінальні фотографії зроблені власноруч або купляйте ліцензовані зображення на спеціалізованих фото банках, де ви можете відслідкувати популярність і кількість завантажень.
Грамотно створені рекламні банери не перетворяться на даремне витрачання грошей, а принесуть їх власникам популярність і прибуток.
Приклади банерів (розглядаємо, аналізуємо: мету, композицію, колір):

Робота з програмами для створення банерів.
Існує маса безкоштовних інструментів і онлайн-сервісів для створення якісного графічного контенту (Aleo Flash Intro, Banner Maker, Banner Fans, hotoshop / How to make a banner in Photoshop, Crelo, Banner Boo, Bannersnack та ін..)
Пропоную вам переглянути приклади, декількох відео, як і в якій програмі можна створити банери.
(https://www.youtube.com/watch?v=InzwPSHr9ffl https://www.youtube.com/watch?v=eX_OWKQPanc https://www.youtube.com/watch?v=mV3lSQyrQ4E).
Прикладом я обрала програму Bannersnack, тому сьогодні покажу як створювати банери саме в цій програмі. Ви можете вибрати для себе будь-яку іншу, яка вам сподобалась.
Переходимо за посиланням: https://www.bannersnack.com/ru/how-to-make-a-banner.html
Bannersnack
Bannersnack — інструмент ідеальний рекламних банерів.

Для всіх, хто хоче самостійно створювати рекламні банери, не наймаючи графічних дизайнерів, є відмінна можливість — сервіс Bannersnack, заточений спеціально під створення банерів та інших графічних елементів у форматах HTML5 і Flash.
Цей онлайн-редактор теж досить простий у використанні (потрібна тільки авторизація через Facebook або Google+), але, на жаль, безкоштовна версія дозволяє зробити лише один банер в день і максимум всього 10 штук. А вже платна підписка (від $7 до $48 в місяць) відкриває перед користувачем нові вражаючі горизонти.
Відсутність адаптації на російську мову теж потрапляє в число мінусів онлайн-редактора, але переваги сервісу цілком можуть компенсувати цей недолік. А їх чимало:
✵ Колекція готових шаблонів із закликами до здійснення дії.
✵ Зручна фільтрація всіх робочих елементів (текстури, кольори, градієнти і т. д.) На окремі категорії, тому необхідні інструменти завжди в межах досяжності;
✵ Розширені редакторські функції дозволяють відображати, міняти місцями або приховувати шари, дублювати елементи та ін.);
✵ Зрозумілий і зручний, навіть незважаючи на англомовність, інтерфейс сервісу;
✵ Оформлення платної підписки дає можливість створювати одночасно декілька проектів, відкриває доступ до шаблонів з розмірами, кнопок, зображень та інших елементів, необхідних для створення крутих рекламних банерів.
Практична робота
Учні створюють власні банери та презентують на уроці. Пропоную (як зразок) власні банери, створені в програмі Bannersnack.


Список джерел
1. Колива О.В. власний блог URL: https://lenakolyva88.blogspot.com/ Методичні родзинки уроків зарубіжної літератури URL: https://www.facebook.com/groups/2001066366820920/?ref=bookmarks
2. Сич Л.М., блог учителя зарубіжної літератури НВК м.Немирова URL: https://zarlitslm.blogspot.com/p/learningapps.html?m=1&fbclid=I wAR0TOl2Kxgty3GAFrqo_I8PdD2WA5mfM9GGHYJe4BacQN_2wy4OMUz6BAFI
3. Всеосвіта. Спільнота активних освітян. URL: https://vseosvita.ua/
4. Урок зарубіжної літератури URL: https://www.facebook.com/groups/1724532344272837/
Посилання на схожі матеріали:
- Медіазаняття «Реклама. Реклама? Реклама!!!» (для учнів 7 класу) — Розробки уроків
- Медіазаняття «Фактчекінг: як не «повестися» на фейк» — Розробки уроків
- Медіазаняття «Бути медіаграмотним — це модно!» — Розробки уроків
Дата останньої редакції: 02 березня 2026