Твір на тему: Ідейна спрямованість поеми Лонгфелло «Пісня про Гайавату»
Зарубіжна література - зразки шкільних творів
Свій рідкісний талант провісника і будителя свідомості людей Лонгфелло виявив у поемі «Пісня про Гайавату». Це творча обробка міфів і легенд індіанців Північної Америки, здійснена під впливом появи фінського епосу «Калевали».
Поема вражає поетичністю розповіді про подвиги легендарного вождя оджібвеїв, мудрого і безстрашного Гайазати. Герой здатен спілкуватися не тільки з людьми, але й з усім сущим у довколишньому світі й навіть з надприродними силами. Гайаваті притаманні прекрасні риси: доброта, сміливість, мудрість.
Однією з провідних думок у поемі є ідея подолання всіляких міжусобиць в ім’я мирного існування на щедрій землі.
Міфологізований бог звертається до присутніх із закликом:
Ваша сила - у єднанні, А незгода - ваше лихо; Хай же буде мир між вами, Як між рідними братами!
Лонгфелло не бачив іншого шляху, як примирення індіанців Північної Америки з цивілізацією білих поселенців. Поема стала своєрідним закликом до єднання людей.
Казкові пригоди Робін Гуда
До цього часу найбільшою популярністю в Англії користується цикл про Робін Гуда. Герой цих балад мав реального прототипа, а зображувані події дійсно відбувалися в кінці XII - на початку XIII століття.
Робін Гуд - один із «лісових братів» - розбійник, що стає захисником бідних і скривджених. З цього погляду безіменні автори циклу ідеалізували героя та його братство «веселих людей», яких він зібрав у Шервудському лісі під Ноттінгемом.
Серед кращих є балада про сутичку Гая Гісборна з Робін Гудом.
Змальовуючи образ Гісборна, народний оповідач говорить, щ лицар королівської важкої кінноти «вважався одним з найкращи лучників і мечоносців у всій королівській армії». Але разом з тим підкреслює, що «серце в нього було підступне й запроданське»,
Мужній Робін Гуд вбиває хвалькуватого лицаря, переодягається в одяг Гісборна, звільняє свого побратима Малого Джона. Разом з лісовими братами Робін Гуд розганяє шерифових стражників і щасливо повертається в лісову домівку.
На відміну від трагічного закінчення сюжету балади, маємо щасливе закінчення твору, типове для казки.