Твір на тему: Твори за оповіданням Кіплінга “Мауглі”

Зарубіжна література - зразки шкільних творів

У чому суть Головного Закону джунглів (за твором Р. Кіплінга «Мауглі»)

Джозеф Редьярд Кіплінг - талановитий англійський письменник, лауреат Нобелівської премії. Багато років він жив у Індії, тому добре знав світ джунглів і зумів зацікавити ним дітей. Кіплінг написав багато творів про тварин, яких зобразив мислячими істотами, котрі діють у залежності від конкретних обставин.

Дуже цікавий цикл оповідань про Мауглі з «Книги джунглів». Маленький хлопчик потрапляє до Вільного Племені. Вовки виховують його за Законами Джунглів. Усі питання вирішують на Племенній Раді, якою керує Акела. Мауглі прийняли до Вовчої зграї, бо Закон Джунглів, який ніколи не карає нікого безпідставно, забороняє полювати на Людину. Справа в тому, що вбивство Людини викличе прибуття білих людей з рушницями верхи на слонах і кілька сотень темношкірих людей з барабанами та смолоскипами. І тоді кожен у Джунглях зазнає лиха.

Ми бачимо, що більшість звірів у Кіплінга благородніші та чесніші за представників світу людей, які влаштовують полювання на тварин заради розваги.


Віра в можливості людини (за твором Р. Кіплінга «Мауглі»)

Образ людини, що виросла серед тварин, здавна приваблював людську уяву. Ще у Древньому Римі існували легенди про хлопчиків, яких вигодували вовчиці. Але в історії з Мауглі, головним героєм одноіменного твору Р. Кіплінга, важливо інше. Цей спочатку беззахисний хлопчина, який згодом стає мужнім, сильним юнаком, здійснює подвиги й перемагає своїх ворогів тільки тому, що він людина. Ця думка є головною у творі.

Мауглі може зупинити оленя, що біжить, забити кабана, але на відміну від звіра в його очах ніколи не було хижого вогника. Автор милується героєм, розкриває його можливості як істоти благородної та розумної. Мауглі стає мужнім. Ми бачимо, як у постійній боротьбі складається його активний, сильний характер. Він чесний, сильний, справедливий, одним словом, ідеальний приклад справжньої людини.