Твір на тему: Твори на казкову тему

Зарубіжна література - зразки шкільних творів

У світі казок

У сиву давнину складались і були відточені усними традиціями легенди, пісні, потішні малі жанри та казки. З появою писемності їх тільки літературно переробляли. Казки створювалися не лише для розваги слухачів, а й з метою їх виховання.

У казках оповідачі викладали досвід народу, свої спостереження та уявлення про світ і місце людини в ньому, вчили добром перемагати зло. Образ працьовитого і дбайливого героя завжди був зразком ідеалу духовного світу народу.

Світова література багата чарівними казками, що несуть нам радість полинути у незвичайні країни народної фантазії.


Перемога добра в казці «Пані Метелиця» братів Грімм

Серед німецьких народних казок, зібраних і оброблених братами Грімм, є чудова казка «Пані Метелиця».

У своєму «великому» горі (починок упав у криницю) головна героїня сподівалася знайти підтримку в мачухи, але була розчарована. Замість того, щоб пожаліти дівчинку, мачуха її вилаяла й примусила дістати починок з криниці.

Дівчинка не могла не послухатися злої жінки і скочила в криницю.

Але відбулося фантастичне перетворення: героїня опинилася на чудових луках серед тисячі чудових квітів.

За законами композиції казки тричі відбувається зустріч дівчини з казковими образами: з хлібом у печі, яблунею та власне паною Метелицею.

У всіх ситуаціях героїня виявляла витримку, старанність, доброту. За це й одержала заслужену нагороду.

А мачухину дочку дуже швидко спіткала невдача через її нечемність, лінощі, гордощі. Мудра пані Метелиця покарала мачуху та її дочку.

Отже, добро перемогло зло. Добро завжди там, де панують працелюбність, людяність. У цьому призначення казок: захищати слабких від жорстокості та несправедливості.


У чому привабливість казки Джанні Родарі «Чиполліно»

Яскравою вигадкою, цікавими пригодами персонажів, веселою усмішкою та іронією сповнені казкові твори Джанні Родарі. Уже перша його казка «Пригоди Чипполіно» завоювала симпатії читачів. Ми мандруємо по чудовій країні, де рослини-чолрвічки живуть та діють за законами людського суспільства. Веселий, дотепний і вигадливий хлопчик-цибулинка дошкуляє пихатому сеньйорові Помідорові, жорстокому принцеві Лимонові, ненажері Апельсинові, жадібному Мандаринові.

Письменник виводить цілу галерею прекрасних образів, позитивних та негативних, щоб показати розмаїтість людських стосунків. Над пригодами Чиполліно можна сміятися, хвилюватися, чи зможе він подолати перешкоди, хоча заздалегідь ми впевнені, що подолає. А його друзям від щирого серця співчуваємо, радіємо їх перемогам, тому що вони відстоюють справедливість.

Казка Джанні Родарі адресована не тільки дітям, а й дорослим. Бо примушує діяти у важких обставинах. А у кого їх не буває?