Твір на тему: Роль назви в трактуванні ідеї повісті Олександра Пушкіна “Заметіль”

Твір на тему: Роль назви в трактуванні ідеї повісті Олександра Пушкіна “Заметіль”

Зарубіжна література - зразки шкільних творів

О.С. Пушкін - класик російської літератури - написав багато захоплюючих творів. Його перу належать і п’ять повістей, авторство яких було приписано Бєлкіну. До складу цих повістей входить і «Заметіль». О. Пушкін показав у творі, як іноді доля людини може залежати від випадку.

Заметіль виступає в повісті головним героєм і дивним чином змінює життєві шляхи інших персонажів: Марії Гаврилівни, Володимира Миколайовича та офіцера-гусара Бурміна.


Маша та Володимир палко кохають одне одного й наважуються на таємне вінчання, бо батьки нареченої були проти шлюбу. У призначений день Маша їде до церкви, куди повинен приїхати й Володимир. Але заметіль завадила здійсненню наміченого: кінь Володимира заблукав у сніговій круговерті. Випадково біля церкви опинився Бурмін, якого всі присутні в церкві сприйняли за нареченого.

Молодих повінчали. Панночка, повернувшись до нареченого, зрозуміла, що її повінчали з іншим. Але було вже пізно. Бурмін втік з місця пригоди. Володимир, вважаючи, що Марія Гаврилівна не приїхала до церкви, їде в діючу армію, де зустрічається зі смертю.

По закінченні війни 1812 року у рідні маєтки повертаються офіцери. Серед них і полковник Бурмін. Маша і Бурмін покохали один одного, але вважають, що шлюб неможливий, бо вони вже повінчані, тільки не знають, з ким. Під час освідчення Бурміна все з’ясовується.

Отже, заметіль перешкодила здійсненню намірів Маші та Володимира, втрутилася в їхнє життя: молодий офіцер змушений був піти на війну, панночку «обвінчала» з іншим, офіцера Бурміна наштовхнула на легковажний крок, сприяла перетворенню героя на серйозну людину. Тому заметіль можна важати одним з головних героїв твору. А назвавши так повість, О.С. Пушкін наче попереджає читача про те, що людська доля може залежати від багатьох чинників.Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.