Мій улюблений детектив Шерлок Холмс - шкільний твір

7 клас
ДЕТЕКТИВ

Артур Конан Дойл — один із найвідоміших письменників, що працював у жанрі детективу. Гучну славу письменнику принесла його збірка оповідань про Шерлока Холмса. Усього їх налічується шістдесят. І хоча у світовій літературі є ще письменники, які працювали в цьому жанрі, наприклад Едгар Аллан По, Жорж Сименон, Агата Крісті та інші, але мій улюблений детектив — Шерлок Холмс.

Шерлок Холмс — високоосвічена, розумна людина, якій притаманні надзвичайно багата уява, спостережливість, глибокі аналітичні здібності. «Мистецтво робити висновки та аналізувати їх, як і всі інші види мистецтва, досягається довгою та напруженою працею», — каже Холмс. І цим мистецтвом мій улюблений детектив володіє досконало.

Крім того, він має ще безпомилкову інтуїцію, яка допомагає йому розплутувати найскладніші справи, розкривати найзаплутаніші злочини, які часто не під силу розкрити працівникам поліції, наприклад оповідання «Спілка рудих» чи повість «Етюд у багряних тонах». Шерлок Холмс — висококваліфікований спеціаліст, але він не тільки бездоганно володіє своєю професією, а й добре обізнаний з багатьма іншими суміжними науками: анатомією, хімією, фармакологією, геологією. Має ґрунтовні знання англійських законів, прекрасно грає на скрипці, відмінний фехтувальник і боксер. А ще Шерлок Холмс приваблює мене й людськими якостями: чесністю, справедливістю, хоробрістю й винахідливістю. Він ніколи не відмовить людині у допомозі, якщо та потрапила у біду, завжди дасть корисну пораду. Не рахується із власним часом, щоб захистити людину, розкрити небезпечний злочин. За свою працю Шерлок Холмс не вимагає великих гонорарів, а інколи й безкоштовно допомагає людям, які цього потребують. Усі свої знання й невтомну працю він віддає служінню закону й справедливості.

Я гадаю, що ці людські й професійні якості мого улюбленого літературного героя могли б узяти на озброєння й наші сучасні детективи.