Мій улюблений міф - шкільний твір

Мій улюблений міф - шкільний твір

5 клас
МІФИ, ФОЛЬКЛОР

Могутній титан Прометей викрав з Олімпу священний вогонь, щоб дати його людям. Він зробив людство незалежним від богів. Прометей навчив людей писати, рахувати, різним ремеслам, познайомив їх з металами. Раніше люди боялися морської стихії, а титан навчив їх будувати кораблі. Люди стали осягати мистецтво лікування. Прометей руйнував віру людей у божество взагалі. За це громовержець Зевс і вирішив його покарати.

Прометея прикували до скелі. Його нещадно палило сонце, поливав дощ. Але на цьому страждання титана не скінчилися. Щодня величезний орел усідався на груди Прометею і дзьобав його печінку. Наситившись, орел летів. За ніч рани гоїлися, але вранці страждання відновлювалися.

Чому титан Прометей не схилив гордої голови перед могутнім Зевсом? Громовержець міг простити Прометею за умови, що той відкриє таємницю, як Зевсу уберегтися від злої долі (для цього громовержець не повинний брати за дружину морську богиню Фетиду. Від цього шлюбу народиться син, який уб’є батька). Прометей усе-таки застеріг Зевса від невірного кроку, і вони помирилися. Геракл, найсильніший з людей, убив орла, що мучив Прометея, розбив пута Прометея, і титан став вільний. Скінчилися його страждання.

Міф про Прометея мені подобається тим, що зло не змогло перемогти, перемогу отримують добро і справедливість.

Я захоплююся мужністю Прометея — він зробив людство незалежним від богів, подарував людям вогонь, уселив їм віру в себе.Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.