Мій улюблений герой Василь Тьоркін - шкільний твір

11 клас
ДРУГА СВІТОВА ВІЙНА У ДЗЕРКАЛІ ЛІТЕРАТУРИ

У книги О. Твардовського «Василь Тьоркін» дивна і щаслива доля. Герой цієї поеми Василь Тьоркін знайомий буквально усім, сприймається як реально існуюча людина.

Простий солдат Василь Тьоркін — це збірний образ Воїна. У ньому втілені кращі риси народу, що особливо проявилися в роки тяжких випробувань: мужність, героїзм, кмітливість, спритність, скромність, оптимізм.

Любов до Батьківщини — одна з головних рис характеру Тьоркіна. Він любив свій край і розумів, що люди його покоління відповідають за нього і перед предками, і перед нащадками:

Нынче мы в ответе

За Россию, за народ

И за все на свете.

Характер Тьоркіна розкривається в різноманітних ситуаціях: під час бою, на привалі, під жорстоким артилерійським обстрілом і в бесіді з мирними жителями:

То серьезный, то потешный —

Нипочем, что дождь, что снег —

В бой, вперед, в огонь кромешный

Он идет, святой и грешный,

Русский чудо-человек.

Героїзм Тьоркіна начисто позбавлений якої-небудь пози. Цей героїзм виростає з розуміння правоти того, за що він бореться:

Бой идет святой и правый,

Смертный бой не ради славы —

Ради жизни на земле.

Тьоркін — чуйна і тонка натура, здатна приймати близько до серця чужі радощі і прикрощі. Тому він і став у роки війни не тільки улюбленим солдатським співрозмовником, але і своєрідною народною совістю. Мені подобаються в Тьоркіні його гумор, його жартівлива, із приповідками, народна мова. Вона містить багато виразів: «дати життя», «як по нотах», «кишка кишці дулю показує».

Твардовський розповів нам про фронтове життя рядового бійця (недарма поема має підзаголовок «Книга про бійця»). Спочатку — втрати і відступи, потім — наступальні бої. Під кінець ми бачимо Васю Тьоркіна що прямує на Захід:

Праздник близок — мать-Россия,

Оберни на Запад взгляд:

Далеко ушел Василий,

Вася Тёркин, твой,солдат.

Твардовський надрукував перші розділи своєї поеми в 1942 році, у страшний для всієї країни рік. Він провів свого героя через найважчі випробування до самої Перемоги. Василь Тьоркін став символом усього воюючого народу. Читачі не хотіли вірити, що він — вигадана особа. Вони засипали Твардовського листами з проханнями написати продовження «Тьоркіна» і самі вигадували продовження («Тьоркін на цілині», «Тьоркін на БАМі» тощо.). їм не хотілося розставатися з героєм, так само, як не хотілося цього робити і мені. Твардовський написав потім поему-казку «Тьоркін на тому світі», але я не можу уявити свого улюбленого героя мертвим. Він для мене живий.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.