Пригоди Герди в пошуках Кая - Твір Зарубіжна література

ГАНС КРІСТІАН АНДЕРСЕН


Право на щастя можна заслужити лише справжньою безкорисливістю й істинною любов’ю.

Г. К. Андерсен

Я дуже люблю казки датського казкаря Г. К. Андерсена. Я завжди захоплююся героями цих казок, добрими й чесними, мужніми й сміливими, хоробрими й відважними.

Особливо мені подобається казка «Снігова королева» та її героїня — маленька Герда, яка бореться за звільнення свого названого брата Кая від злих чарів Снігової королеви.

Снігова королева викрала Кая. Бажання знайти його й урятувати змушує Герду вирушити в дорогу. У пошуках друга Герді довелося пережити багато пригод. Розшукуючи Кая, Герда потрапляє в будинок до доброї чарівниці. Бабуся хотіла залишити в себе дівчинку, але Герда залишає гостинний дім із прекрасним садом, щоб продовжити пошуки Кая. її не зупиняє навіть те, що одягнена вона по-літньому, а надворі вже пізня осінь. Герда зустрічає доброго ворона. Він допомагає дівчинці потрапити в палац. Вона думає, що наречений принцеси - її Кай. Смілива Герда не боїться пройти вночі у спальню принцеси, щоб довідатися про Кая. Але їй не пощастило: в палаці не було Кая. Невдача не зупинила Герду. Мужня дівчинка хоче продовжити пошуки свого друга. Почесті й багатство не потрібні Герді. Заради цього вона не відмовиться від Кая. Дізнавшись про сумну історію Герди, принцеса звеліла видати їй теплу шубу, шапочку, муфту, коней і золоту карету. Тепер Герда могла їхати далі. Але в лісі на карету напали розбійники. Герду рятує маленька розбійниця, дочка отаманки. Норовливу, неприборкану маленьку розбійницю не залишила байдужою доля Герди. Вона відпускає з Гердою свого улюбленого оленя, щоб він відвіз дівчинку на Північ, у царство Снігової королеви.

В дорозі Герді допомагають північні жительки: лапландка й фінка. Але, коли олень просив фінку допомогти Герді, дати богатирську силу дівчинці, яка вибилася з сил, мудра фінка покачала головою і мовила: «Сила дюжини богатирів у її серці». Серце Герди було сповнене любові до Кая. І це надавало їй сили продовжувати пошуки.

Герда, втомлена, виснажена, потрапляє у царство Снігової королеви. Тут вона бачить Кая, але холодного й байдужого Кая, із застиглим серцем. Герда кинулася до нього й гірко заплакала. її гарячі сльози розтопили лід у серці хлопчика. Снігова королева втратила свою силу й владу над ним. Герда врятувала Кая. Разом вони помандрували додому.

Всі, з ким зустрічалася Герда, прагнули допомогти маленькій дівчинці, що не боїться нічого на своєму шляху. Любов Герди розбудила добрі почуття в душах усіх людей, що зустрілися їй, квітів, птахів і тварин. Самовіддана любов Герди була такою сильною, що переборола найважчі перешкоди, перемогла душевний холод Кая, знищила чари Снігової королеви.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.